blank

Doğançay Müzesi 13. Resim Yarışması

blankSon Katılım:
12 Mayıs Cuma
Saat: 17.00
 
Doğançay Müzesi
13. Resim Yarışması
İstanbul Ortaokullar
Öğrencileri İçin
 
13. Doğançay Müzesi İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması için
Son Katılım: 12 Mayıs Cuma
Saat: 17.00
 
Ödül Töreni ve Sergi: 30 Mayıs 2017 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yarışma ile ilgili olarak yapılan açıklama:
 
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi 12 yıl önce İstanbullu çocuklarımızın daha kültürlü nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla resim yarışması başlattı.
 
Bu yıl yarışmamızın On Üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Artık yarışmamız şehrimizin önemli kültürel markalarından biri haline geldi.
 
Ressam Burhan Doğançay kişisel müzesini açar açmaz bu müzenin İstanbul’da yaşayan çocuklarımıza kültürel bir katkı sağlamanın yollarını aradı. Doğançay Müzesi Resim Yarışması bu önemli çabanın sonunda planlandı.
 
Her yarışmada binlerce çocuğumuz bu yarışma için resimler çizdi. Biz ne kadar sadece 50 öğrencimize ödül verebilsek de biliyoruz ki resim çizen her çocuk kazanmıştır.
 
Ressam Burhan Doğançay ne yazık ki 9. Yarışmamızdan sonra vefat etti. Bizler onun İstanbul çocuklarına kazandırdığı bu değerli kültürel markayı aynı titizlikle sürdürmenin çabası içindeyiz.
 
Her yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkılarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki heyecanlı ödül töreni ve sergiyle tamamlanıyor. Ödül törenimiz Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Çocuk Korosu’nun harika konseriyle başlıyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize Büyükşehir Belediyesi eğitimlerine katkı olarak 77 bin TL’yi aşan ödüller veriyor.
 
Bize göre çocuklarımızın özgürce çizecekleri her bir resim, onların ve ülkenin geleceği için önemli bir adımdır.”

Büyük Jüri
Süleyman Saim Tekcan
Ressam
Beral Madra
Küratör, Sanat Elestirmeni
Vasıf Kortun
Arastırma Ve Programlar Direktörü Salt
Mehmet Lütfi Şen
Küratör
 
Düzenleme Komitesi
Ali Özbudak, Mehmet Lütfi Şen, Gülşah Özbek
Cumali Ağış, Ömer Aydın, Nesrin İçen
 
Yarışma Koşulları
 
Doğançay Müzesi 13. İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması’na İstanbul ilinde okuyan tüm ortaokul öğrencileri katılabilir.
 
Yarışma sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük dereceleri, 5 mansiyon, 42 adet sergileme ödülü ve 50 adet başarı sertifikasının yanı sıra, sürpriz hediyeler verilecektir. 

Yarışmaya bir öğrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir.

Öğrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarışmaya katılabileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50×70 cm’ den daha büyük olmayacaktır.

Resimler 12 Mayıs 2017 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde veya bireysel olarak Doğançay Müzesi’ne (Doğançay Müzesi, Balo Sokak, No:42, Beyoğlu, İstanbul – Telefon: (212) 244 77 70, 71) kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Karşı ödemeli ve alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.

Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı biçimde ve silinmeyecek, düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.

Dereceye ve sergilemeye değer bulunan resimlerin duyurusu, Ödül Töreni ve Sergi: 30 Mayıs 2017'de yapılacaktır.(Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu)

Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2016 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir