blank

Buğday Filmi Tokyo Film Festivali’nde

blankYönetmen
Semih Kaplanoğlu'nun
Buğday Filmi
Tokyo Film Festivali'nde
 
blankSemih Kaplanoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği "Buğday(Grain)" filmi, Tokyo Uluslararası Film Festivali'nin ana yarışmasında izlenime sunulacak.
 
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, dünya prömiyerini 23. Saraybosna Film Festivali'nde yapan film, Adana, Köln, Londra ve Sao Paulo Film Festivalleri'nde de seyirciyle buluştu.
 
Asya kıtasının en önemli festivallerinden biri olan ve bu yıl 30'uncu kez düzenlenen Tokyo Uluslararası Film Festivali, 25 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.
 
Filmin Asya prömiyeri 28 Ekim'de yapılacak
 
Filmin Asya prömiyeri, yönetmen Semih Kaplanoğlu ve filmin başrol oyuncusu Jean-Marc Barr'ın katılımıyla 28 Ekim'de EX Theater Roppongi'de yapılacak.
 
Çekimleri Amerika, Almanya ve Türkiye'de geçen filmin başrollerinde Barr'in yanı sıra Ermin Bravo, Grigory Dobrygin ve Cristina Flutur yer alıyor.
 
Yapımı 5 yıl süren ve İngilizce çekilen film, dünya prömiyerini oyuncuların da katılımıyla 12 Ağustos'ta, 23. Saraybosna Film Festivali'nde yaptı.
 
'Bal', 'Süt' ve 'Yumurta' üçlemesinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu’nun, çekimleri ABD, Almanya ve Türkiye’de gerçekleştirilen 'Buğday(Grain)' filminin görüntü yönetmenliğini ise Giles Nuttgens üstleniyor.
 
Türkiye, Almanya, Fransa, İsveç ve Katar ortak yapımı film, Türkiye'den Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği, TRT ve Galata Film ortaklığıyla çekildi.
 
Filmin Konusu:
 
Belirsiz yakın gelecekte iki adam… 
Parlak bir kariyeri ve bildiği her şeyi terk eden bilim insanı Cemil Akman ile tohum genetiği uzmanı Prof. Suat Erin, girilmesi yasak olan “ölü topraklar”da ne ekiyor? 
 
Buğday(Grain) filmi, Türkiye'de 24 Kasım'da vizyona girecek.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir