Beyza Hilal Nur Dindar’ın İlk Kitabı Çıktı

“Neyseler Koleksiyoncusu”
 
Beyza Hilal Nur Dindar’ın
İlk Kitabı Çıktı
 
Şair ve yazar Beyza Hilal Nur Dindar’ın keyifle okunacak denemelerinden oluşan “Neyseler Koleksiyoncusu” adlı ilk kitabı B Planı Yayınevi’nden çıktı.
 
Hayal Bilgisi, Mecburlar, Asanatlar gibi yayın mecralarında şiir ve yazıları yayınlanan Beyza Hilal Nur Dindar’ın ilk kitabı “Neyseler Koleksiyoncusu” hakkında; “çok ilginç, farklı ve özgün bir üslup, düşündürücü, tebessüm ettirici, kışkırtıcı” gibi nitelendirmelerin hepsi geçerli olmakla birlikte kitabı anlatmaya yetersiz diyoruz ve Asanatlar'ın okurlarını kitabın arka kapak yazısıyla baş başa bırakıyoruz:
 
“Yazacağım kâğıtlardan otobüsler yapıyorum. Değirmen olan dinlenme tesisleri ve kılıcım… Dinlemediğim şarkılar vardı ezberimde. Literatürde henüz karşılığı olmayan kurşunun omzumda yer eden tabutun hedefiyim. Ölümden kaçarken, Azrail’in çelmesine takılmak gibiydi yaşamak. Uzağımda kalan gözyaşlarının ellerini tutuyordum yer çekimine yenik düşmesin diye. Ayetler iniyor yağmurdan ve rüzgârdan. İşte az önce kapağını kapayıp duvara astığın ondan evvel de takıp mızrağın ucuna. Gecikmiş borcumdan dolayı kapanıyor kalbimin kapısı soğuyorum. Artık sevmiyorum.
 
Yo hayır! Küs değiliz. Küs olsak bile hatırlamazdım zaten. Küs değiliz hepsi bu. Hem kapım çalmadı daha zilin icat oluşudur kapıyı alacaklı gibi çalanlara. Söyleyin Slovakyalı salyangoza TOKİ kurasına katılsın bundan sonra. Ben de artık göçebeyim.

Büyüdüm. Bütün mesele bu! Kanamıyor artık dizlerim, istediğimi almak için ağlamıyorum, anneme misafirliğe gidiyorum, bakkaldan tek başıma sigara da alabiliyorum… Ama bu sefer hayata sırtımı dönüyorum. Sonra ardıma dönüp baktığımda en çok kullandığı kelime yankı yapıyor bir Yunan mitolojisinde, Ekho ‘’Neyse!’’ diyor bana. Neyse biriktiriyorum.

Balkonda bana küsen bir begonya çiçeğim, kitaplığımda sene sonu sahafa felsefe kitaplarımla takas edilmiş şiir kitaplarım. Bayramdan bayrama SMS gönderilen 11 haneli telefon numaram ve sürekli yanan sigaram.

Uzun lafın kısası en çok kullandığım kelimedir neyse. Ve benim en nadide koleksiyonumdur bu kelime. Her neyse…'
 
Daha fazlası için kitabı edinmekten başka çare yok galiba.
 
Kitabı bplaniyayinevi@gmail.com adresinden isteyebilirsiniz.
 
İmza Günü
25 Mart Cumartesi Günü
Saat: 17.00’da
Siyah Beyaz Cafe Bistro
İstasyon Mahallesi. Yunus Emre Sokak. No:15
İlkadım / SAMSUN
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir