blank

Ay Vakti Dergisinin 180. Sayısı

blankDosya:
Hikâye
 
Ay Vakti
Dergisinin 
180. Sayısı 
Çıktı
 
Ay Vakti dergisinin Mayıs-Haziran 2019 sayısı olan 180. sayısı çıktı.
 
19. yılını dolduran Ay Vakti Dergisinin 180. sayısı “Hikâye” Dosyası ile çıktı.
 
“Hikâyeler bizi birbirimize bağlar. Hikâyeler zor zamanlarda bize yol gösterir, yoldaş ve sırdaş olur. Hikâyeler bu evreni anlamamız ve yeni evrenler kurabilmemiz için bizlere eşlik eder. Hikâyeler varlığımızı anlamlandırmamıza yardımcı olur.”
 
Nitelikli eserlerin yer aldığı “Hikâye” dosyasında teori, inceleme ve soruşturma üst başlıklarında, yetkin kalemlerden hikâyeye dair önemli değerlendirmeler var.
 
Prof Dr. Şaban Sağlık, Recep Seyhan, Necmettin Evci ve Şeref Akbaba hikâyenin teorik ve düşünce atlasına renk katan yazılarıyla dosyada yer almışlar.
 
180. sayıda ayrıca, Üstad Necip Fazıl, Sezai Karakoç, Rasim Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Ali Haydar Haksal, Yaşar Kaplan ve Mustafa Kutlu hikâyeleri üzerine değerlendirmeler de var.
 
Günümüz öykü yazarlarından Necip Tosun, Yunus Develi, Abdullah Harmancı, Cemal Şakar, Ömer Faruk Dönmez, Aykut Ertuğrul ve Güray Süngü yeni sayıda yer alan diğer yazarlardan.
 
 “Hikaye” dosyasının önemli bir parçası olarak; Âlim Kahraman’la Modern Türk Hikâyesi Üzerine, Hüseyin Ahmet Çelik’in yaptığı söyleşi de bu sayının öne çıkanlarından.
 
Derginin bu sayısında “İnceleme” yazılarıyla yer alan isimler:
Hayrettin Taylan, Yunus Emre Özsaray, Osman Koca,  Mehmet Özger, Abdullah Rıfatoğlu, Sıddık Yurtsever, Ahmet Melih Karauğuz, İsmail Isparta, Veysel Altuntaş, Rüya Bağ, Mahmut Coşkun, Mustafa Uğurlu ve Salih Uçak.
 
Öyküleriyle bu sayıda yer alan isimler:
Naz, Semra Saraç, İbrahim Kaya, Nurşah Karaca, Ali Yaşar Bolat ve Ebubekir Koçak.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler:
Alaaddin Soykan, A.Vahap Akbaş, Fatma Şengil Süzer, Selami Şimşek, Ziya Karatekin, Güven Fatsa ve Ferhat Öksüz.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir