Aslan Kral Filmi Sinemalarda

Yönetmen
Jon Favreau’nun
Yeniden Çektiği
Aslan Kral Filmi
Sinemalarda
 
Amerikalı aktör ve senarist, yönetmen  Jon Favreau tarafından yeniden çekilen Aslan Kral filmi sinemalarda.
 
Babası Kral Mufasa'nın izinden yürüyen geleceğin kralı Simba'nın hikayesini yeniden seyirciyle buluşturan Aslan Kral filmi 19 Temmuz 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Senaryosunu Jeff Nathanson’un yazdığı Aslan Kral filminde, oyuncular Donald Glover, Beyonce Knowless – Carter, James Earl Jones ve Seth Rogen Aslan Kral’a eşlik ediyorlar.
 
Disney Stüdyoları animasyon tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Lion King (Aslan Kral)  filmini yeniden sinemaseverlerle buluşturdu. Geniş bir hayran kitlesi olan Aslan Kral efsanesi tekrar beyaz perdeye uyarlandı.
 
Son zamanlarda Maleficent, Cinderella ve The Jungle Book gibi hikayeleri tekrar sinemaya aktarmaya başlayan Disney, bu yapımların izleyicilerden büyük ilgi görmesi nedeniyle şimdi de bir diğer unutulmaz çizgi film olan Lion King'i (Aslan Kral’ı)  yeniden sinemaya uyarladı.
 
Bu heyecan uyandıran yapımın yönetmenliğini üstlenen Jon Favreau daha önce de önemli yapımların yönetmenliğini üstlenmiş bir isim. Iron Man, Iron Man 2 ve The Jungle Book,  Favreau'nun yönettiği filmler arasında.
 
İlki 1994 yılında çekilen Aslan Kral döneminin en çok izlenen animasyon filmi olmuş, dünya genelinde 968.8 milyon dolar kazandırmıştı.
 
Film "Can You Feel The Love Tonight" şarkısıyla da Oscar'ı kazanmıştı. Aslan Kral filmine özel bestelenen "Can You Feel The Love Tonight" isimli şarkı, Oscar Ödülleri‘nde "En İyi Orijinal Müzik" ödülüne layık görülmüştü. Bu eserin de yer aldığı Soundtrack albümü 14 milyondan fazla satmıştı.
 
Böyle büyük başarılara imza atan Aslan Kral filmi animasyonda yer alan şarkılarıyla birlikte döndü.
 
Yeni versiyonu son teknoloji yöntemlerle çekilen Aslan Kral filmi yine büyük başarılara imza atacak gibi görünüyor.
 
Filmin Konusu
 
Yeni Aslan Kral filmi, geleceğin kralının doğduğu, Afrika savanalarına uzanan yolculuğu konu alıyor. Babası Kral Mufasa'yı örnek alan Simba, soylu kaderinin yolundan gitmeyi seçer. Ancak, bu yavru aslanın gelişini kraliyetteki herkes sıcak karşılamaz.
 
Mufasa’nın kardeşi ve tahtın önceki varisi olan Scar, kendi planlarını yapmıştır. İhanet, trajedi ve oyunla yıkıma dönüşen Pride Rock savaşı, Simba’nın sürülmesine sebep olur. Simba, yeni bir kaç arkadaşın da yardımıyla, büyümenin ve ona ait olan şeyi geri almanın yolunu bulmak zorundadır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir