Arif V 216 Filmi Sinemalarda

Cem Yılmaz’ın
Başrolü Oynadığı
Arif V 216 Filmi
Sinemalarda
 
Sanatçı Cem Yılmaz'ın yapımcılığını, senaristliğini üstlendiği ve başrol oyuncusu olarak yer aldığı "Arif V 216" filmi sinemalarda.
 
Filmin basın gösterimi Kanyon AVM'de gerçekleştirildi
 
Gösterim öncesi filme ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Cem Yılmaz, "Bütün sinemaseverlerin zevk alacağı, gerçekten salondan mutlu ayrılacakları, çok güzel, eğlenceli ve dokunaklı bir film oldu." dedi.
 
Yılmaz, bir filmin güzel olmasının bütçeyle alakalı olmadığının altını çizerek, "Çok güzel bir film oldu. Bu filmin daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorum. Bu yıl mesela 'Ayla' ve 'Aile Arasında' güzel film oldukları için daha fazla seyirciyle buluştu. Sinemaseverler için biz film yapıyoruz." diye konuştu.
 
"Arif V 216"nın şimdiye kadar yazdığı en iyi senaryo olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti:
 
"Mesela 'Her Şey Çok Güzel Olacak' filminin bu sene 20'nci yılı. Hala izlenen bir film. Onda da işte senaryosunda, kamera önünde emeğim var. 'Gora' keza öyle. Yazılalı 16 sene, çekileli 15 sene oluyor. Şimdi bizim izlediğimiz, sevdiğimiz büyüklerin filmleri sinemada 15-20 sene devam eden insanlardı. Biz de öyle filmler yapmak istiyoruz. 'Arif V 216', 2018'de çıkıyor ama 2025'te de izlenecek. Biz iyi bir film yapmak istiyoruz."
 
"Seyirciye değer veren bir iş oldu"
 
Filmde "216" karakterini canlandıran Ozan Güven de film üzerine 2 yıl boyunca çalıştıklarını belirterek, "Elbette ki film yapmanın amacı çok sevilsin ve izlensin. Bunun dışında farklı bir amaçla film yapılmıyor. Güzel bir film oldu." diye konuştu.
 
Güven, filmi seyircilerin beğeneceği yorumunda bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dün akşam filmi misafirlerimizle izledik. Bütünü seyredince o süreç sonunda ben çok duygulandım, hem de eğlendim. Çok emek verdiğimiz bir iş. Hakikaten seyirciye de değer veren bir iş olduğu için içim çok rahat. Yaptığımız işten çok memnunuz. Hikayesiyle, oyuncularıyla, 2 saat şahane vakit geçirecek insanlar."
 
Filmin yönetmeni Kıvanç Baruönü ise vizyon öncesi basın gösterimlerinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Çünkü gelecek eleştirilerle, yorumlarla kimi zaman güç buluyoruz, moral depoluyoruz. Kimi zaman da bir sonraki projeyi 'daha iyi nasıl yapabiliriz' diye yolumuzu çiziyorsunuz bizlere." ifadesini kullandı.
 
Komedi ve bilim kurgu türündeki filmin oyuncu kadrosunda, CemYılmaz ve Ozan Güven'in yanı sıra Farah Zeynep Abdullah, Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Mert Fırat, Sadri Alışık, Çağlar Çorumlu, Can Yılmaz, Ediz Hun, Özge Özberk, Mustafa Sandal, Şükrü Özyıldız ve Ahu Yağtu yer alıyor.
 
Filmin konusu:
 
"Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif'in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216'dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216'yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216'yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir."
 
Arif V 216 filminin Ankara galası yapıldı
 
Cem Yılmaz'ın senaristliğini ve başrolünü üstlendiği "Arif V 216"nın Ankara galası CEPA alışveriş merkezinde gerçekleştirildi.
 
"Arif V 216"nın Ankara galası öncesinde Cem Yılmaz, filmin oyuncu kadrosundan Ozan GüvenZafer Algöz ve Can Yılmaz ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
 
5 Ocak'ta vizyona giren filme 7'den 70'e tüm vatandaşların ilgi göstermesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Yılmaz, "Uzun zamandır uğraştığımız bir işti, çok da güzel netice verdi." dedi.
 
"Çok izlenmeyi herkes ister"
 
Filmin şu ana kadar kaç kişi tarafından izlendiğinin sorulması üzerine de Yılmaz, "Çok izlenmiş. Herkes filminin izlenmesini ister ama aynı zamanda beğenilmesini de ister. İkisi bir arada olunca daha güzel oluyor tabii. Şimdi bazen böyle az izlendiğimiz zaman da 'Öyle acayipti ki az izlendi ama yine de iyi', sanatçının şeyi odur, illa kendine bir bahane bulur. Çok izlenmeyi herkes ister. İyi gidiyor maşallah, nazar değmesin." ifadelerini kullandı.
 
"Muhteşem bir film yaptığımıza inanıyorum"
 
Sanatçı Zafer Algöz ise "Başkente selam olsun. Ankara'yı çok seviyorum. Çünkü devlet konservatuarını burada okudum, çok kıymetli dostlarım, arkadaşlarım var. Sizler de benim dostlarım, arkadaşlarım, kardeşlerimsiniz. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. El birliğiyle aylarca süren bir maratondan sonra muhteşem bir film yaptığımıza inanıyorum. Yani bu konuda tevazu gösteremeyeceğim. Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş, belki de uzun yıllar kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği muhteşem bir film yaptık." dedi. Algöz, filmi izlemeye gelen herkese teşekkür etti. 
 
"Birbirlerini tanıdıkları için şakalaştılar"
 
Filmi izleyen şarkıcı Ayça Tekindor'un sosyal medya üzerinden filmi beğenmediğini dile getirmesi ve Zafer Algöz'ün de Tekindor'a, "IBAN gönder, paranı geri göndereyim" sözleriyle cevap vermesine Yılmaz, "Bu tamamen şaka tabii. Birbirlerini tanıdıkları için şakalaştılar." sözleriyle açıklık getirdi.
 
Yılmaz, filmleri "bir araya gelelim" diye yaptıklarını vurgulayarak, tartışmalar yerine birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni etti.
 
Arif V 216 filminden izlenme rekoru
 
Arif V 216 filmi, 4 günde 1 milyon 331 bin 691 kişi tarafından izlendi.
 
Box Office Türkiye'den derlenen bilgilere göre, 5 Ocak'ta vizyona giren Arif V 216 filmi 1 milyon 300 bini aşkın seyirciyle ocak ayı açılış rekorunu kırdı.
 
Ocak ayının ilk haftasında vizyona giren diğer yapımlardan "Bobi: Dikenlerin Gücü Adına" filmini 14 bin 928 kişi, "Ölüm Odası" filmini 2 bin 950 kişi ve "İngiltere Benim" filmini de bin 68 kişi seyretti.
 
Öte yandan Medya Takip Merkezi'nin medya raporuna göre Arif V 216 filmi, izleyici sayısının yanı sıra filme ilişkin eleştirilerle de yazılı basında 319, görsel basında 177 ve internet medyasında bin 851 haber olarak yer aldı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir