blank

Acı Kiraz Filmi Sinemalarda

Acı Kiraz Filmi SinemalardaYönetmen
Serdar Akar'ın
Acı Kiraz Filmi
Sinemalarda
 
Behzat Ç., 46 Yok Olan, Elveda Rumeli, Kurtlar Vadisi, Çiçero, Barda, Gemide yapımlarıyla bilinen Yönetmen Serdar Akar'ın Acı Kiraz filmi sinemalarda.
 
Türkiye ve Makedonya ortak yapımı Acı Kiraz filmi 28 Şubat 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Acı Kiraz Filmi SinemalardaDram türündeki film, birbirinden farklı zorlu hayatların bir noktada kesiştiği bir hikâyeyi odağına alıyor.
 
Luran Ahmeti gibi Makedonyalı oyuncuların da yer aldığı filmde, Türkiye'den Erdal Beşikçioğlu, Belçim Bilgin, Ertan Saban, Bülent Şakrak ve Halil Ergün rol alıyor.
 
Acı Kiraz Filmi SinemalardaÇekimleri Makedonya'nın Manastır şehrinde gerçekleştirilen film, bir yandan çaresiz bir babanın hikâyesini konu alırken, diğer yandan uluslararası ortak sorunları beyazperdeye yansıtmayı amaçlıyor.
 
blankYapımcılığını NTC Medya ve Sektör Film'in üstlendiği filmin senaryosu Oliver Romevski imzası taşıyor.
 
Filmin Konusu
 
blankFilm, kiraz yetiştiricisi olan yaşlı bir çiftçiyi, gırtlağına kadar borca batmış sahtekâr bir nakliyeciyi, hayallerini gerçekleştirmek için çıktıkları umuda yolculuklarında ihanete uğrayan göçmenleri ve lösemi hastası olan evladını kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır olan bir babanın hikâyesini anlatıyor.
 
Makedon Türkü olan bir adam, Makedonya’nın kaotik döneminde; oğlunun bir futbol maçında yere yığılmasıyla apar topar hastaneye koşar. Hastanede acil olarak tedavi altına alınan oğlu için çaresizce doktorlardan iyi bir haber bekleyen baba, oğlunun 3. seviye kan kanseri olduğunu öğrenerek yıkılır.
 
Çocuğun hemen tedavi altına alınarak kemik iliği nakli yapılması gerekmektedir ancak, çok pahalı olan bu tedavi için 50 bin Euro gerekir.
 
Çocuğunun tedavisini karşılamak isteyen baba, bu uğurda her şeyi yapmaya hazırdır. Peki, çocuğunu hayatta tutabilecek midir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir