7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali

Müzik Dans Tiyatro
 
7. Uluslararası
Büyük Ankara Festivali
Başladı
 
Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği "7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali" başladı.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali"nin ilk gününde Emre Aydın ve Işın Karaca konser verdi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, festivalin yapılacağı Atatürk Kültür Merkezi alanında düzenlendiği basın toplantısında, üç yıl aradan sonra festivali yeniden yaptıklarını söyledi.
 
Ankaralıların birçoğunun tatile gittiğini belirten Gökçek, tatile gitme fırsatı bulamayanların da eğlenmeye hakları olduğunu dile getirdi.
 
Gökçek, "Onun için buradayız. Ankaralılara ne yapsak borçlarını ödeyemeyiz." dedi.
 
Festival boyunca katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtılacağını ifade eden Gökçek, çocukları unutmadıklarını, onlar için de çeşitli oyun alanları kurduklarını belirtti.
 
Melih Gökçek, 9 gün sürecek festivale tüm Ankaralıları davet etti.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesince düzenlenen  7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali'nde halk dansları gösterileri, eğlenceler, sergi ve konserler başkentlilerin beğenisine sunuluyor.
 
Gökçek, festivale birçok kamu kurumu, belediye, vakıf, dernek, federasyon ile spor kulüplerinin destek verdiğini anlattı.
 
Festivalin 9 gün süreceğini aktararak "Pek çok etkinlik mevcut. Yurt dışından gelen 12 ekip var. Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, KKTC, Ürdün, Gana, Romanya, Ukrayna, Cezayir, Sırbistan, Bulgaristan ve Osetya ile Türkiye'den değişik halk dansları toplulukları inşallah festivalimizi renklendirecek. Festivalimizde ayrıca 23 sanatçı da konser verecek." dedi.
 
Gökçek, etkinlikte ayrıca güçlü adamlar şov, zıplayan çekirge ve kangurular, donan heykeller, animasyon grupları, jonglör, animatör, palyaço, pandomim ve benzeri gösterilerin de yer alacağını ifade etti.
 
15 Temmuz, Avrupa Ödülleri, Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları sergilerinin de düzenleneceğini dile getiren Başkan Gökçek, "Festivale giriş kapımızda '15 Temmuz'u unutmadık, unutmuyoruz ve unutturmayacağız' yazan özellikle o tarihlerde tankların altında ezilen araçları gösteren bir platformumuz var." dedi.
 
Festivalde 600 özel güvenlik personelinin görev aldığını işaret eden Gökçek, "Ankaralılar eğlenirken, güvenlik kuşkusu olmasın diye güvenlik en üst düzeyde alınmıştır. Başta Ankara olmak üzere bütün Türkiye'yi 9 gün sürecek Türkiye'nin en büyük festivaline bekliyoruz." diye ekledi.
 
Konuşmasının ardından Gökçek, festival alanında sergilenecek "Şeker" isimli papağanı omzuna aldı. Papağanın Başkan Gökçek'in gözlüğünü ısırması renkli görüntülere sahne oldu.
 
Festivalin ilk gününde Emre Aydın ve Işın Karaca konseri düzenlendi.
Festival kapsamında sergiler, mini konserler, şiir dinletileri, tiyatro, dans ve folklor gösterileri yapılacak.
 
Konserler
 
30 Temmuz Pazar
Funda Arar, Uğur Işılak, Sinan Akçil
 
31 Temmuz Pazartesi
Ferhat Göçer, Serkan Kaya, Ceyhun İsmayılov
 
1 Ağustos Salı
Demet Akalın, Alişan
 
2 Ağustos Çarşamba
Serdar Ortaç
 
3 Ağustos Perşembe
Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt
 
4  Ağustos Cuma
İrem Derici, Mustafa Ceceli
 
5 Ağustos Cumartesi
Gülşen, İsmail Türüt
 
6 Ağustos Pazar
Linet , Seccad Mehmedi, Nihat Doğan     
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir