blank

5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Ödülleri

5-uluslararasi-van-golu-film-festivali-odulleri-logo5. Uluslararası
Van Gölü Film Festivali
İnci Kefali Sinema Ödülleri
Sahiplerini Buldu
 
5-uluslararasi-van-golu-film-festivali-odulleri-white-moss-afis5. Uluslararası
Van Gölü Film Festivali
İnci Kefali (Darekh)
Sinema Ödülleri’nde
‘’Kar Korsanları”  
ve “Beyaz Yosun”
Üçer Ödülle
En Çok Konuşulan
Filmler Oldu
 
5-uluslararasi-van-golu-film-festivali-odulleri-kar-korsanlari-afisVan'da Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali (Darekh) Sinema Ödülleri sahiplerini buldu.

5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali İnci Kefali(Darekh) Sinema Ödülleri Vаn Elite Word otelde düzenlenen  kapanış ve ödül gecesiyle son buldu.
 
5-uluslararasi-van-golu-film-festivali-odulleri-tahmina-raffellaKapanışta bir konuşma yapan Festival Başkanı Bager Oğuz Oktay;
’5. yılımızı tamamlamanın mutluluğu içindeyiz.
Çok küçük bütçeler, sponsorluklar ile gerçekleştirdiğimiz bu festivalin daha fazla kişiye ulaşması daha fazla ilgi görmesi gerekiyor.
Sinemacıların, belediyelerin, valiliklerin, halkımızın kısaca tüm kurum ve kuruluşlarının bu etkinliklere destek vermesi geliştirmesi dileğiyle; tamamen gönüllülük üzerinden yürüttüğümüz bu festivalde, tüm ekip arkadaşlarıma, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
5-uluslararasi-van-golu-film-festivali-odulleri-pyotr-basnaevFestival Belgesel Jüri Başkanı Bingöl Elmas ve Sinema Filmleri Jüri Üyesi Selim Demirdelen de birer kısa konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından ödül sahibi filmler açıklandı ve ödülleri takdim edildi.
 
Festivale gönüllü olarak;
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü Öğrencileri,
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Toplum Gönüllüleri,
Gaziantep Üniversitesi Sinema Topluluğu destek verdi.
 
İşte Ödüller
 
En İyi Film
Vladimir Tumaev / White Moss  (Beyaz Yosun)
 
En İyi Yönetmen
 White Moss  (Beyaz Yosun) / Vladimir Tumaev
 
En İyi Kadın Oyuncu
İç Şehir( Inner City) / Tahmina Raffella
 
En İyi Erkek Oyuncu
White Moss  (Beyaz Yosun)  / Pyotr Basnaev
 
En İyi Kurgu
91.1 / Alan Ahmet
 
En İyi Görüntü Yönetmeni
 Abluka / Adam Jandrup
 
En İyi Senaryo
Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu
 
En İyi Sanat Yönetmeni
Kar Korsanları / Hülya Karakaş
 
En İyi Film Müziği
Kar Korsanları / Mehmet Ünal
 
Jüri Özel Ödülü
Ağustos Böcekleri ve Karıncalar / Erhan Tuncer
 
______________
 
En İyi Belgesel  Film
Bira Mın Tetin (Hatırlıyorum) / Selim Yıldız
 
En İyi Belgesel Yönetmeni
Hudut / Batuhan Kurt
 
En İyi Belgesel Görüntü Yönetmeni
Kayıp Vatan / Aydın Kapancık
 
Belgesel  Jüri Özel Ödülü
Gönderen: İlhami Sami Çomak / Çiğdem Mazlum – Sertaç Yıldız
______________
 

 

 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir