16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali

16. TÜRSAK Çocuk Filmleri FestivaliFilmimin Hikâyesi
ve Genç Objektif
Yarışmalarıyla
16. TÜRSAK
Çocuk Filmleri Festivali
Devam Ediyor
 
Filmimin Hikâyesi ve Genç Objektif yarışmalarıyla 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali devam ediyor
 
16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali bu yıl ilk defa çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.
 
16. TÜRSAK Çocuk Filmleri FestivaliFestival kapsamında düzenlenen Filmimin Hikâyesi ve Genç Objektif yarışmalarına başvurular başladı.
 
Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından korona virüsü tedbirleri kapsamında hazırlandı.  "16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali" kapsamındaki yarışmalara son başvuru tarihi, 12 Temmuz olarak belirlendi.
 
16. TÜRSAK Çocuk Filmleri FestivaliFestival bünyesinde yarışmalara katılacak gençleri bilgilendirmek amacıyla TÜRSAK Vakfı YouTube kanalından canlı yayında ikişer bölümden oluşan atölyeler gerçekleştirildi.
 
"Yaratıcı Yazarlık Atölyesi"nde aralarında "Kardeşim Benim", "Hesapta Aşk" ve "Can Feda"nın bulunduğu filmlerin senaristi Zafer Külünk eğitim verdi. "Işıklar Sönmesin", "Hoşçakal Yarın", "Mülteci", "Lal Gece" ve "F Tipi Film" yapımlarının yönetmeni Reis Çelik, "Genç Objektif Atölyesi"nde yarışmaya katılmak isteyen gençlere rehberlik etti.
 
Atölyeler aracılığıyla yarışmaya katılmak isteyen 8-13 yaş arasındaki çocuklar, "Şehirler ve Hikâyeler" konusu başlığı altında, yaşadıkları şehirde geçen ve o şehre özel istedikleri hikâyeyi yazarak Filmimin Hikâyesi Yarışması’na ya da yine aynı konu üzerine istedikleri bir fotoğrafı çekerek Genç Objektif Fotoğraf Yarışması’na katılabilecek.
 
Yarışma kapsamında yazılacak hikâyeler arasından jüri üyeleri tarafından seçilecek 50 hikâye ve fotoğraf ise bir kitap olarak okurların beğenisine sunulacak. Ayrıca bu kitaplardan birer tanesi kazananların okuduğu okulun kütüphanelerine hediye olarak gönderilecek.
 
 
Kitaba basılan hikâyeler ve fotoğraflar arasından birinci seçilen yarışmacı aynı zamanda ailesiyle birlikte İstanbul'da bir hafta kalacak. Yönetmenler eşliğinde Filmimin Hikâyesi Yarışması'nda birinci olan hikâyesini filme çekme imkânı bulacak.
 
Filmimin Hikâyesi Yarışması’nda birinciye dizüstü bilgisayar ve Genç Objektif Fotoğraf Yarışması’nda ise fotoğraf makinesi takdim edilecek.
16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali
16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir