blank

Zambak Limanı Oyunu Şırnak’ta Sahnelendi

blankVan Devlet Tiyatrosu’nun
Zambak Limanı Oyunu
Şırnak'ta Sahnelendi
 
Şırnak'ta Van Devlet Tiyatrosu tarafından "Zambak Limanı" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
 
AK Parti Kadın Kolları ve Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği tarafından Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Mehmet Emin Acar Kampüsü 15 Temmuz Kongre Merkezi Salonu'nda düzenlenen etkinlik kapsamında Van Devlet Tiyatrosunun "Zambak Limanı" adlı oyunu iki seansta yaklaşık 2 bin öğrenciyle buluştu.
 
blankVan Devlet Tiyatrosu Müdürü Şirin Ergüven Hamşioğlu, yaptığı açıklamada, 8 yıl önce Şırnak'ta tiyatro gösterimi yaptıklarını belirterek yeniden kentte bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
 
blankSahnelenen oyunu iki seansta yaklaşık 2 bin öğrencinin ilgiyle seyrettiğini ifade eden Hamşioğlu, kentte son yıllarda yaşanan terör olaylarına değindi.
 
blankHamşioğlu, "Burada son yıllarda çok nahoş olaylar yaşandı. Terör olaylarının çocuklar üzerindeki etkileri gözlerinden okunuyor. Bunu ancak buraya gelince görebiliyorsunuz. Biz terörün gözlerdeki izlerini silmek ve öğrencileri eğlendirmek için geldik. Öğrencilerimizi tiyatroyla buluşturmak istedik." dedi.
 
blankŞırnaklı öğrencilerle bir araya gelmekten büyük keyif aldıklarını, gurur duyduklarını ifade eden Hamşioğlu, Nusaybin'den sonra Şırnak'a geldiklerini daha sonra da Batman'a gideceklerini belirtti.
 
Hamşioğlu, hedeflerinin bölgedeki çocuklarla vakit geçirip, onların dünyalarını renklendirmek olduğunu kaydetti.
 
Öğrencilerden Ebrar İnal, tiyatro oyununu çok beğendiğini, kendilerine moral verdiğini söyledi.
 
Merve Ünal, tiyatro oyununu ilgiyle izlediklerini anlatarak "Gerçekten çok komikti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.
 
Oyunun Konusu:
 
Zambak Limanı, uzak diyarlara yolculuk yapılan bir seyahat balonu limanıdır. Yolculuk günü gelip çatan yolcular bu limandan hayatlarının en güzel yolculuğuna adım atarlar. Liman Şefi, bu limanın tek çalışanıdır ve limanını asla terk etmemiştir. Bir gün limana bir Çocuk gelir ve o gün Zambak Limanı ve onun Şefi için her şeyin değişmeye başladığı gün olacaktır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir