Yeşim Ayan’ın Zaman Durmaz Albümü

Hukukçu Sanatçı
Yeşim Ayan’ın
Zaman Durmaz
Albümü Çıktı
 
Hukukçu Sanatçı Yeşim Ayan’ın sözü bestesi kendisine ait olan Zaman Durmaz adlı tekil albümü Garaj Müzik etiketiyle çıktı.
 
20 yıllık avukat Yeşim Ayan’ın sözü ve bestesi kendisine ait onlarca  eseri ve birçok şiiri var. Sosyal medyada yayınladığı ilk şarkısı amatör bir video kaydı olmasına rağmen çok büyük ilgi gördü.
 
Avukat olmak, duruşmalara girmek, dosyaları takip etmek bir yana İstanbul doğumlu Yeşim Ayan için müzik hep bir tutkuydu, ilk ve orta öğrenim dönemlerinde çocuk ve gençlik korolarında başladı.
 
İlkokulu Namık Kemal, liseyi Nişantaşı Kız Lisesinde (Bugünkü Nuri Akın Anadolu Lisesi) tamamladı. Konservatuar okumasına aileden onay çıkmayınca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ve 1994 yılında iyi bir ortalama ile mezun oldu. Çok başarılı bir öğrenciydi. Stajını bitirir bitirmez 1995 yılında avukatlık mesleğine başladı.
 
Çocukluğundan beri müziğe eğilimi ve merakı hep vardı. Büyük usta Alaaddin Şensoy kulağının iyi oluşunu ve müziğe olan yeteneğini kendisine şarkı söyletirken keşfetti ve babasına bu çocuğu konservatuara gönderelim dedi. Ancak aile bu öneriye sıcak bakmadığı için bu gerçekleşmedi.  
Yeşim Ayan’da hep hobi olarak da olsa müziğin peşini hiç bırakmadı. Çocuk ve gençlik korolarında şarkı söyledi. Fakülte yıllarından bu yana da bulduğu her kağıda her fırsatta şiirler yazdı.
 
1996 yılında sınavla giriş yapılabilen Pera Güzel Sanatlar Merkezinde 2 yıl solfej ve yan flüt eğitimi aldı. Tiroit ameliyatı olunca bu eğitimi bırakmak zorunda kaldı.
 
Amatör video kaydıyla paylaştığı parça sosyal medyada büyük ilgi gördü.
 
Beğeniler umduğundan çok fazla şekilde geldi. Büyük bir paylaşım yaşandı sosyal medyada ve çok beğeni aldı. Şarkıyı dinleme fırsatı olan tanınmış besteci ve yorumcular da hem şarkıyı hem de diğer sözleri çok beğenince bu dönüşler Yeşim Ayan için çok motive edici ve cesaretlendirici oldu.
 
Yeşim Ayan, 2001 yılında evlendi ve 2 oğlu oldu. Avukat ve anne olsa da müzik peşini bırakmadı. Evliliği sona erdiğinde ise yaşadığı duygu yoğunluğu ve boşluk… Çocuklarına duyduğu özlem ile söz ve müzik beraber dilinden akmaya başladı.
 
Beste ve güftesi kendisine ait olan onlarca şarkısı,  çok sayıda şarkı sözü ve şiirleri var.
 
Albümü çıkmadan önce kendisiyle yapılan bir söyleşide “şarkılar benim duygularımı ifade ediş biçimim. Yüreğimden dökülenler. Ayrıca hayata karşı güçlü durmamı iyi hissetmemi sağlayan bir terapi gibi yazmak önemli benim için. Şarkılar söz ve müzikle aynı anda geliveriyor, ne zaman nerede gelecekleri de belli olmuyor inanın unutmadan hemen kaydediyorum sonra üzerinde çalışıyorum. Ama bazen kaydedemediğim için unuttuklarım da çok oluyor. Eminim bu şarkılarda derinlerine inecek insanlar kendilerinden bir şeyler bulacak ve bana kendilerini yakın hissedecekler.
Şarkılarımın aranje çalışmaları bittiğinde benim yorumumla profesyonel kayıtları tamamlayıp sonra yolumuza devam edeceğiz. Bu şarkılarımı Candan Erçetin gibi eşsiz bir yorumcunun söylemesini isterdim. Umarım iyi bir söz yazarı ve besteci olarak anılırım. Ve şarkılarım dillerden dillere dolaşır.“ demişti.
 
YEŞİM AYAN
Zaman Durmaz
 
Gönlünü kilitleme hayata
Diyeceklerine kulak ver
Açık hesap kalmasın arkanda
Kapat da git
Zaman zaten bize düşman
Akıyor hep bildiğince
Korkmaya gelmez bu yolda
Yaşa öyle git
 
Su Yolunu bulur akar zorlama
Yaşam bir kura bahtına ne çıkarsa
 
Zaman Durmaz sana uymaz
Çekme iplerini koparsa düşersin
Zaman durmaz tersine akmaz
Kal deme gidene bırak gidiversin
 
Gönlünü küstürme hayata
Hatalarına izin ver
Keşkeler kalmasın aklında
Aşkla git
İnsan zaten bugüne pişman
Yaşıyor hep geçmişinde
Bakmaya gelmez ardına durma
Umutla git
 
Yeşim Ayan | Zaman Durmaz
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir