Yeşim Ayan’ın Adını Sen Koy Albümü

Hukukçu Sanatçı
Yeşim Ayan’ın
Adını Sen Koy
Albümü Çıktı
 
Hukukçu Sanatçı Yeşim Ayan’ın sözü bestesi kendisine ait olan Adını Sen Koy adlı tekil albümü Garaj Müzik etiketiyle çıktı.
 
"Adını Sen Koy"
 
Yeşim Ayan, yaklaşık 1 yıl önce  “Zaman Durmaz” teklisiyle söz yazarı, besteci ve yorumcu olarak ilk müzik kariyerine başlamıştı. Yeşim Ayan’ın daha sonra Anla, Bir Avuç Gökyüzü ve Bazen teklileri birkaç ay arayla art arda yayınlanmıştı. Şimdi ise; Garaj Müzik’ten çıkan yeni teklisi “Adını Sen Koy” u dinleyicisiyle buluşturuyor.
 
Yine şarkının söz ve müziği sanatçıya, düzenlemesi Hüseyin Çebişci’ye ait. Adını Sen Koy şarkısında yine zengin akustik bir alt yapıyla değişik bir sound yakalamış. Kabak kemane, Ney gibi renk sazlar kullanılmış . Ayrıca sanatçı söz yazarlığı ve besteciliği yanında yorumculukta da oldukça başarılı.
 
Yeşim Ayan; İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördüğü sırada şarkı sözü ve şiir yazmaya başladı.
 
lk, Orta ve Lise yıllarında çeşitli korolarda solist olarak görev aldı. Avukatlık yapmaya başladığında, müzik tutkusu peşini bırakmadı ve flüte yönelerek, özel kurslarda eğitim almaya başladı.
 
Son beş yıldır, yoğun olarak şarkı sözü yazarlığı ve beste yapıyor. Sözü ve bestesi kendine ait seksene yakın şarkısında, doğu ve batı ezgilerini harmanlıyor. Şarkılarında, kendi yaşanmışlıklarından ve duygularından kaynaklanan hikâyeler anlatıyor.
 
 İnsanların yüreklerine dokunabilmek, sanatçının tek arzusu. Müziğin insanları birleştiren, ruhlarını besleyen en etkili sanat olduğuna inanıyor.
 
Sanatçı, kendisiyle yapılan bir söyleşide “şarkılar benim duygularımı ifade ediş biçimim. Yüreğimden dökülenler. Ayrıca hayata karşı güçlü durmamı iyi hissetmemi sağlayan bir terapi gibi yazmak önemli benim için. Şarkılar söz ve müzikle aynı anda geliveriyor. Ne zaman nerede gelecekleri de belli olmuyor. İnanın unutmadan hemen kaydediyorum sonra üzerinde çalışıyorum. Ama bazen kaydedemediğim için unuttuklarım da çok oluyor. Eminim bu şarkılarda derinlerine inecek insanlar kendilerinden bir şeyler bulacak ve bana kendilerini yakın hissedecekler. Umarım iyi bir söz yazarı ve besteci olarak anılırım. Ve şarkılarım dillerden dillere dolaşır.“ demişti.
 
YEŞİM AYAN
Adını Sen Koy
 
Kanatlarım kırıktı
Sevdayla çektin içine
Sen çektikçe nefessiz kaldım
Görünmez duvarlarına çarpıp yere düştükçe
Enkazının altında kaldım
 
Duyacaksın kalbimin haykırışlarını
Artık soruların hiç sabrı yok
 
Adını sen koy seni sensizlikte sevişlerimin
Adını sen koy
Tutkularında bile terk edişlerinin
Adını sen koy
Kaçıp tekrar bana dönüşlerinin
Adını kalbine sor
 
Aşktan dibe vurmuş kalbin korkusu mu
Yalan sevdaların zehirli vurgunu mu
Adını sen koy
Adını sen koy
Adını sen koy
 
Yeşim Ayan | Adını Sen Koy
 
Yeşim Ayan’ın Adını Sen Koy Albümü

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir