Yaralı Keklik Filmi Sinemalarda

Yaralı Keklik Filmi SinemalardaYönetmen
Taner Tunç'un
Yaralı Keklik Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Taner Tunç'un Yaralı Keklik filmi sinemalarda.
 
Yönetmen Taner Tunç'un Yaralı Keklik filmi 8 Kasım 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Yönetmen koltuğunda Taner Tunç'un oturduğu Yaralı Keklik filminin senaryosunu Hakan C. Yazıcı yazdı.
 
Film; hasta olan kız kardeşine, yaralı bulduğu kekliği iyileştirip özgürlüğüne kavuşturacağına söz veren bir gencin; kekliğin ortadan kaybolması sonrasında sözünü tutmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.
 
Filmin başrollerini Alper Pehlivan, İbrahim Kalkan, Dilek Canbay, Emir Öner, Hüseyin Erkanlı ve Mustafa Tekin paylaşıyor.
 
Filmin Konusu
 
Yaralı Keklik, kardeşine verdiği sözü tutmaya çalışan küçük bir çocuğun hikâyesini konu ediyor. Veysel, hasta olan kız kardeşi ile yakından ilgilenen, onu mutlu etmek için çabalayan küçük bir çocuktur. Bir gün dedesi ile köyde dolaşan Veysel, yaralı bir keklik bulur. Veysel, keklik ile ilgilenebilmek için onu alarak eve götürür.
 
 Yaralı kekliğin haline üzülen Veysel’in kız kardeşi, ağabeyinden bir söz vermesini ister. Veysel, kardeşinin isteği üzerine kekliği iyileştirip salmak için söz verir. Bu sırada küçük kızın durumu iyice ağırlaşınca hastaneye kaldırılır. Kardeşinin iyileşip geleceği günü bekleyen Veysel, bu sırada kardeşine verdiği sözü tutmak için harekete geçer.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir