blank

Üstün Akmen’e Saygı Gecesi

blank157. Ustalara
Saygı Gecesi
 
Tiyatroseverlerle
Sahne Sanatları
Arasında Köprü Kuran
Eleştirmen
Üstün Akmene
Saygı Gecesi
 
Beşiktaş
Akatlar Kültür Merkezi’nde
 
blankİzleyip yorumladığı oyunlarla yıllarca tiyatroseverlerle sahne sanatları arasında köprü kuran eleştirmen Üstün Akmen, ölüm yıldönümünde tiyatro, müzik ve edebiyat dolu özel bir geceyle anılıyor. Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantılarının 157.si olan etkinlik, 30 Ekim Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek.
 
blankTiyatro sezonu boyunca hemen her akşamını bir salonda geçirerek izlediklerini yıllarca seyircilerle paylaşan, yazdığı eleştirileri daha sonra kitaplaştırarak tiyatromuzun belleğinin oluşmasına katkıda bulunan Üstün Akmen'in çok sevdiği sahne sanatlarından örnekler, şarkılar, şiirler ve keyifli anekdotlarla anılacağı “Ustalara Saygı”, Akatlar Kültür Merkezi'nde, saat 20.00'den itibaren takip edilebilecek.
 
Faruk Şüyün’ün hazırladığı Üstün Akmen'in “sahne aşkı”na saygı gecesine, Akmen'in daha önce defalarca izleyip yorumladığı sanatçıların yanı sıra edebiyatçı dostları da katılacak.
 
Eleştirmenliğinin yanı sıra yazar ve müzisyen olarak da sanatla iç içe olan Üstün Akmen'in seyircilere daha yakından tanıtılacağı akşamın sunuculuğunu Gülgün Feyman üstlenecek.
 
blank“Ustalara Saygı”da Genco Erkal ve Tülay Günal piyanist Yiğit Atalay ve viyolonsel yorumcusu Deniz Doğangün, Atilla Atasoy piyanist Mine Mucur, Adil Akbaşoğlu piyanist Çelik Kasapoğlu, Hüseyin Likos piyanist Yuliya Bapova eşliğinde sahne alacaklar…
 
blankGeceyi unutulmayan şarkılarla renklendirecek diğer konuklar Çiğdem Erken ve Recep AktuğSelçuk Yöntem, Ataol Behramoğlu, Tamer Levent, Orhan Alkaya’nın şiirler okuyacakları etkinlikte Zihni Göktay, Atilla Dorsay, Zeynep Oral (video görüntüleriyle), Ragıp Ertuğrul, Ali Onaran da sahne alacaklar
 
Kaan Erkam ise Üstün Akmen gecesine bir sürprizle katılacak…
 
Ustalara Saygı Etkinlikleri, Akatlar Kültür Merkezi’nde 13 Kasım Pazartesi akşamı Gültekin Çizgen ile devam edecek…
 
Ustalara Saygı
 
İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı 156 Ustalara Saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu.
 
Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde, Fulya Sanat’ta ve Mustafa Kemal Merkezi’nde; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 40 binin üzerinde izleyici ağırlandı. 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir