blank

Ünlü Aktör Bud Spencer Vefat Etti

Bud-Spencer---Bulldozer-afisDünyaca Ünlü İtalyan Aktör Bud Spencer 86 Yaşında Hayatını Kaybetti
 
Asıl adı Carlo Pedersoli olan ünlü İtalyan aktör Bud Spencer, Roma´da 27 Haziran 2016 günü yaşamını yitirdi. 31 Ekim 1929 Napoli doğumlu Bud Spencer, spaghetti westernlerle tanınmış, partneri Terence Hill ile çok sevilen filmlere imza atmıştı.
 
Bud Spencer; 31 Ekim 1929 yılında Napoli, Campania, İtalya’da doğdu. Yazar, aktör, eski yüzücü, şarkıcı, besteci, sanayici, avukat, senarist, stilist ve albüm yapımcısıdır.
 
Gerçek adı Carlo Pedersoliden çok Bud Spencer olarak bilinir. Kendisi gibi İtalyan olan aktör Terence Hill ile oynadıkları DövüşVahşi BatıKomedi (Italo-Western) filmleri ile üne kavuşmuştur.
 
Filmlerinde genellikle dik başlı, ağır tabiatlı, yufka yürekli ayrıca düşmanlarını bir yumrukta etkisiz hale getiren iri cüsseli karakteri canlandırmıştır.
 
Türkiye’de “Bana Buldozer Derler” adıyla gösterilen ünlü Bulldozer filmindeki rolünden sonra  “Bulldozer”  ünlü oyuncunun adeta ikinci ismi ve lakabı gibi olmuş ve özellikle sinemaseverler ünlü oyuncuyu daha çok bu isimle anmaya başlamışlardır.
 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir