blank

Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini Verdi

Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini Verdi“Ben Yaşarım”
 
Sertab Erener
Yeni Albümünün
Konserini Verdi
 
Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini VerdiÜnlü şarkıcı Sertab Erener, Ben Yaşarım adlı 13. stüdyo albümünün tanıtım konserini Yenikapı İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezinde verdi.
 
Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini VerdiErener, korona virüsü tedbirleri kapsamında, karantina dönemi sonrasında sevenleriyle ilk kez bir araya geldi. Erener, konserde yeni albümündeki şarkıları müzikseverlerin beğenisine sundu.
 
blankÜnlü sanatçı, Kerki Solfej'in, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirdiği ''Park Et Seyret" etkinlikleri bünyesinde sahne aldı. Erener, konsere gelen herkese kendisini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. "Zaten yüzyılda başımıza gelecek bu pandemi denilen şeyi yaşadığımıza zaman zaman hala inanamıyorum. Ama hayat kendi çözümlerini üretiyor. İşte yeniden bir araya geldik. Garip bir deneyim." dedi.
 
Sertab Erener, albümü 2-3 yıllık bir çalışma sonucunda çıkardığını anlattı:
 
blank"Bana 'Bu zamanda albüm çıkarmak delilik' dediler. Ben de 'Ben de eski kuşağın insanıyım' dedim. Eski gelenekleri devam ettirmek çok önemli bence. Albüm yapmak çok değerli bir şey. Eskiden olduğu gibi hala değerli. Belki endüstri başka şeyler istiyor ama burada sabit kalıp, kök salıp devam etmek, bildiğini okumak çok değerli bir şey. Bunu yapmayı seviyorum. Biraz inatçıyım. blankAlbümü de kulaklarımı kapatarak herkese rağmen çıkardım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir ekiptik."
 
Salgın döneminde 4 aydır sahneye çıkmadığını ve bu konserin çok özel olduğunu ifade eden sanatçı, "Bu süreçte sahnelerden uzak kalarak biz de sizlerle aynı kaderi paylaştık. Fakat toplum olarak her koşulda birbirimize bağlıyız. Bu yüzden bugün burada bir araya gelişimiz çok önemli. Sizi ve sahneyi çok özlemişiz. Bizim için bundan daha güzel bir şey yok. Bunu yapamayınca bir yanımız kör topal kalıyor. Çok mutlu ettiniz bizi." dedi.
 
Erener, eski ve yeni şarkılarından oluşan repertuvarıyla seyircilerin beğenisini topladı. Sanatçıya, konser boyunca seyircilerin yanı sıra İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri klasik otomobilleriyle eşlik etti.
 
Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan sanatçı, aralarında Aşk, Zor Kadın, Yalnızlık Senfonisi, Ateşle Barut ve Kendime Yeni Bir Ben Lazım’ın bulunduğu 20'den fazla şarkısını seslendirdi.
Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini Verdi
Ayrıca konser öncesi şarkıcı Zeynep Doruk, açılış performansı gerçekleştirdi.
Sertab Erener Yeni Albümünün Konserini Verdi
TikTak'ın ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlik, sterilize ve sosyal mesafe sınırları içerisinde gerçekleştirildi. Araçlar, sosyal mesafe kuralına uygun olarak alana alınıp, girişte dezenfekte edildi. Seyircilere de maske dağıtıldı.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir