Newkidd’in Ankara Konseri

Koreli
Pop Müzik Grubu
Newkidd’in
Ankara Konseri
 
Dünyaca ünlü Koreli pop müzik idol grubu Newkidd, Türkiye’de ilk yurt dışı konserlerini verdi.
 
Güney Kore’nin Ankara Büyükelçiliğinin Kültür Müsteşarlığınca “2018 K-POP Dünya Festivali” kapsamında Türkiye'ye getirilen Koreli idol grubu Newkidd üyeleri, bugün Ankara'da ilk yurt dışı konserlerini verdi.
 
Dünyaca ünlü Koreli pop müzik idol grubu Newkidd’in lideri Kim Jin-Kwon, "Ailelerimiz ‘Türkler kardeştir, savaşta bize yardım ettiler.’ diye söyler. Türkiye'yi önce ailelerimizden duyduk. Okul kitaplarımızda Kore Savaşı’nda Türklerin yardımı anlatılır." dedi.
 
Grubun lideri Jin-Kwon, Kore’deki gösteri firmalarının K-POP (Kore Pop) yarışmaları düzenlediğini, seçilen kişilerin eğitildikten sonra yeniden yarıştırıldığını anlattı. Kazananlardan K-POP grupları oluşturulduğunu belirtti. “Bizim grubumuz da işte böyle bir araya geldi.” dedi.
 
Jin-Kwon, Türkiye’ye geleceklerinin duyurulmasının ardından Türk hayranlarından sosyal medya üzerinden mesaj aldıklarını söyledi. Ankara'da verdikleri konserde ekim ayında piyasaya çıkacak albümlerinden eserler seslendirdiklerini dile getirdi.
 
Jin-Kwon, Türkiye'de de geniş bir hayran kitlelerinin bulunduğunu anlattı: “Biz kendimizi 'yeni yüz' olarak tanımlıyoruz. Var olan K-POP sanatçılarını takip ediyoruz. Türkiye’de Kore Pop’una dair bir ilginin olduğunu fark ettik. İlk yurt dışı konserimizi Türkiye’de yapıyoruz. Türkiye’deki fanlar ilgi gösterdiler." dedi.
 
İki ülke arasındaki ilişkiler hakkında da Jin-Kwon, "Ailelerimiz ‘Türkler kardeştir, savaşta bize yardım ettiler.’ diye söyler. Türkiye’yi ilk başta oradan duyduk. Okul kitaplarımızda Kore Savaşı’nda Türklerin yardımı anlatılır.” dedi.
 
Jin-Kwon, Türk mutfağını henüz tatmadıklarını ancak Türk çayını çok beğendiklerini dile getirdi: “Sadece baklavayı tattık. Tadını çok beğendik. Baklava Kore’deki bir tatlıya benziyor.” diye konuştu.
 
Newkidd grubu lideri Jin-Kwon, gelecek ay Asya turnesine çıkacaklarını da bildirdi.
 
2018 K-POP Dünya Festivali/Türkiye
 
Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçiliğine bağlı Kore Kültür Merkezinin düzenlediği K-Pop Dünya Festivali Türkiye Ön Eleme Yarışması, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.
 
Etkinliğe, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Choi'nin yanı sıra K-Pop dans gösterisine ilgi duyan çok sayıda başkentli katıldı.
 
Choi, yarışmanın Türkiye finalini izlemeye gelen konukları selamlayarak başladığı konuşmasında, "K-Pop'un, Hallyu'yu (Kore dalgası) temsil eden alanlardan biri olarak tüm dünyada yüz binlerce insan tarafından sevildiğini ve Türkiye'de de çok fazla seveni olduğunu biliyorum." ifadesini kullandı.
 
K-Pop Festivali'nin, dünyadaki en geniş çaplı Hallyu festivali olduğunu söyleyen Choi, "Geçen sene tüm dünyada 72 ülke, 88 bölgede elemeler yapıldı ve Türkiye finaline 13 takım katıldı." dedi.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir