blank

“New York’ta Yağmurlu Bir Gün” Sinemalarda

blankYönetmen
Woody Allen’ın
“New York'ta
Yağmurlu Bir Gün”
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Woody Allen’ın aynı zamanda senaryosunu da yazdığı "New York'ta Yağmurlu Bir Gün" filmi sinemalarda.
 
ABD yapımı dram ve komedi türündeki "New York'ta Yağmurlu Bir Gün" filmi 30 Ağustos 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blankGörüntü yönetmenliğini Vittorio Storaro’nun yaptığı filmde, romantik bir hafta sonu geçirmek için New York'a giden genç çiftin yaşadıkları anlatılıyor.
 
blankFilmin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gome, Jude Law, Diego Luna, Liev Schreiber, Annaleigh Ashford, Rebecca Hall, Cherry Jones, Will Rogers, Kelly Rohrbach, Suki Waterhouse, Griffin Newman, Taylor Black, Kathryn Leigh Scott, Natasha Romanova, Jacob Berger, Catherine Le Frere, Edward James Hyland,  ve Tyler Weaks var. 
 
Film İçin Notlar 
 
““New York’ta Yağmurlu Bir Gün” sanki yönetmenin “Bu çağda 20’li yaşlarının başında New York’ta yaşayan bir genç olsaydım” sorusuna yanıt arayışı gibi. Özellikle erkek karakterleri kendisi gibi düşünüp yazan Allen, burada da Gatsby’yi benzer bir biçimde tasarlıyor. 
 
Öte yandan Ashliegh’in içine düşürüldüğü durum da birkaç sözü hak ediyor. Genç üniversite öğrencisi hayranı olduğu yönetmenin son filmi üzerine konuşmaya gittiğinde ondan ummadığı bir ilgi görüyor, ardından bir senarist ve bir oyuncu da benzer tavırlar sergiliyor. Filmin bu bölümü Woody Allen’ın sinema dünyasında her türden erkeğin ‘genç kadınlar’ konusundaki yaklaşımına dair bakış gibi.
 
Filmin Konusu 
 
New York'ta Yağmurlu Bir Gün, romantik bir hafta sonu geçirmek için New York'a giden genç çiftin yaşadıklarını konu ediyor. Genç bir kadın olan Ashleigh’in röpotaj yapması için New York’a gitmesi gerekmektedir. Ashleigh ve sevgilisi Gatsby, iş için gerçekleşecek olan bu seyahati romantik bir hafta sonu kaçamağına dönüştürmeyi planlar.
 
Uzun zamandır böyle bir kaçamak yapmanın heyecanını yaşayan üniversiteli âşıklar, vakit kaybetmeden yola koyulur. Ancak burada onları kötü bir sürpriz beklemektedir.
 
Romantik ve güneşli bir hafta sonu geçirmeyi planlayan âşıklar, şehre adım atmalarıyla birlikte yağmura tutulur. Burada yapmaları gereken işler nedeniyle farklı yöne savrulan Gatsby ve Ashleigh’nin yolları uzun süre yeniden kesişmez. Bu sırada birbirinden tuhaf maceralara atılan Gatsby ve Ashleigh, yeniden yan yana gelmeyi başarabilecek midir?
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir