blank

Naim Süleymanoğlu Filmi Sinemalarda

Naim Süleymanoğlu Filmi SinemalardaYönetmen
Özer Feyzioğlu'nun
Cep Herkülü
Naim Süleymanoğlu
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Özer Feyzioğlu'nun Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi sinemalarda.
 
Ünlü Türk sporcusu Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi 22 Kasım 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Naim Süleymanoğlu Filmi SinemalardaNaim Süleymanoğlu'nu Hayat Van Eck'in canlandırdığı filmde Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek, Bülent Alkış, Levent Ülgen, Barış Kıralioğlu, Kemal Başar, Maria Rumenava Sotirova, Mehmet Esen, Evren Erler ve Mustafa Kırantepe de rol aldı.
 
Senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, müziklerine Fahir Atakoğlu'nun imza attığı filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar –  Mustafa Uslu üstlendi.
 
2 Gün Önce Filmin Galası Yapıldı
 
Naim Süleymanoğlu Filmi SinemalardaTürk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin galası UNIQ Hall'de gerçekleştirildi.
 
Naim Süleymanoğlu Filmi SinemalardaSanat ve spor dünyasından birçok ismin katıldığı galada filmin yapımcısı Mustafa Uslu basın mensuplarına açıklamada bulundu. Mustafa Uslu, emeği geçen tüm film ekibine teşekkür etti. "Yüreklerini, gönüllerini ortaya koyarak, rollerinin küçüklüğünü, büyüklüğüne bakmadan herkes bu yapıtın içerisinde oldu ve ebediyen yok olmayacak bir film oldu. Türk halkına hayırlı olsun." dedi.
 
Filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu da çekimlerin 4 buçuk ay gibi rekor bir süreçte geçtiğini anlattı:
 
Naim Süleymanoğlu Filmi Sinemalarda"Bilfiil her gün setteydik. Türkiye'de çekildi. Bulgaristan'ı hallaç pamuğu gibi attık. Sofya, Mestanlı da çekimler yaptık. Özellikle Bulgaristan'daki dönemsel mekânlar gerçek mekânlardır. Naim Süleymanoğlu'nun gerçek mahallesinde çektik. Sofya'da yaptığımız çekimlerde Todor Jivkov'un gerçek odasını kullandık. Siyasi kararların alındığı meclis odası da aynı meclis odasıdır. blankGerçek mekânlarda, gerçek insanlarla böyle bir film çekmek çok heyecan vericiydi."
 
blankFilmin başrol oyuncusu Hayat Van Eck da Naim Süleymanoğlu'nu canlandırmaktan dolayı çok gururlu olduğunu dile getirdi., "Bu gurur büyük bir sorumluluktu ve bu sorumluluğun üstesinden gelmek yorucuydu. Elimizden geleni yaptık. Umarım rahmetliye layık bir eser ortaya çıkarabilmişizdir." dedi.
 
blankUsta haltercinin babası Süleyman Süleymanoğlu'nu oynayan Yetkin Dikinciler de Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi müthiş bir motivasyon filmi dedi. Böyle bir yapımda rol almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.
 
"Çok büyük bir emek ve fedakârlığın hikâyesidir"
 
blankSüleymanoğlu'nun annesi Hatice Süleymanoğlu'nu canlandıran Selen Öztürk de filmi izleyenlerin ruhsal ve duygusal bir yolculuğa çıkacağına işaret etti:
 
"Çok büyük bir emek ve fedakârlığın hikâyesidir bu. Birazcık da içinde bulunup, Süleymanoğlu'nu anlatabildiysek ve bu özel insanları canlandırabilme sorumluluğunu iyi bir şekilde yerine getirebildiysek ne mutlu bize."
 
Naim Süleymanoğlu'nun ilk antrenörü Enver Türkileri'yi oynayan Gürkan Uygun da çekimler sırasında zorlu bir süreç geçirdiklerini aktardı. "Standart filmlerde yaşadığımız bir süreç yaşamadık. Her oynadığınızın kabul gördüğü bir set olmadı. O açıdan bir oyuncu olarak hepimiz adına bu durum çok keyifliydi." dedi.
 
Galada ayrıca Naim Süleymanoğlu'nun kazandığı başarıları kronolojik olarak anlatan panoların yanı sıra usta haltercinin madalyaları ve giydiği spor kıyafetleri de sergilendi.
 
Filmin Konusu
 
Film, Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatıyor.
 
Naim Süleymanoğlu'nun hayatı “insan hakları ve halkı için Süleymanoğlu'nun kendini feda etme öyküsüdür”
 
"Dünyanın En İyi Sporcusu" seçilen Naim Süleymanoğlu, dünya rekoruna ilk olarak 15 yaşındayken imza attı.
 
Naim Süleymanoğlu, spor kariyerine 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdırdı.
 
Kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir