Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2023 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2023 SayısıYeni Bir
Keşif Hikâyesi
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Mayıs 2023
Sayısı Çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Mayıs 2023 sayısı çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Mayıs 2023 sayısının kapağında yer alan 3. Heykelde Yeni Keşifler Yarışması, insanı merkeze alan yeni bir keşif hikâyesi sunuyor. Yarışmada finale kalan 10 eserin her biri insan olmak, “öz”e ulaşmak, ekoloji, mimari, mitoloji, yaşam koşulları gibi önemli, güncel ve keskin konuların altını çiziyor.
 
Ayın Söyleşisi için Asu Maro’nun konuğu, 25 yıl sonra yeniden Cyrano de Bergerac rolüyle tiyatro severlerin karşısına çıkan Bülent Emin Yarar oluyor. İkili, hem “Cyrano”yu hem de usta oyuncunun kariyeri boyunca geçtiği yolları konuşuyor.
 
Ayfer Tunç’un taşradan yola çıkarak evrensele açılan son romanı Kuru Kız’a dair röportajının yer aldığı yeni sayıda, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın başyapıtı “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”nü, hibrit bir yapıyla ve tek kişilik bir oyun olarak sahneye taşıyan Saatler Kolektif’ten Serdar Biliş, Ahmet Sesigürgil, Gamze Kuş ve Serkan Keskin de oyunu anlatıyorlar.
 
Cumhuriyet’in öncü kadın ressamlarından Naile Akıncı’yı, özdeşleştiği Eyüp resimleri aracılığıyla anlatan “Bir Kendilik Öyküsü: Naile Akıncı” sergisine dair kapsamlı bir yazı ve vizyona girmeye hazırlanan “About My Father/Eyvah Babam” vesilesiyle beyazperdenin problemli babalarından ve en sıkıntılı baba-oğul ilişkilerinden bir seçki de Milliyet Sanat’ın Mayıs 2023 sayısında okurlarla buluşuyor.
 
Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor. 
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, shopier.com’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir