blank

Mark Eliyahu Yeniden İstanbul’da

 blank“Müziğim Ruhsal Bir
Yolculuğu Anlatıyor”
 
Kemençe Sanatçısı
Mark Eliyahu
Yeniden İstanbul’da
Konser Verdi
 
blankKemençe sanatçısı Mark Eliyahu yeniden İstanbul’da konser verdi. "Müziğim farklı türlerden etkilenen duygusal bir karışım, farklı kültürlerin birleşimi ve ruhsal bir yolculuğu anlatıyor." dedi.
 
Kemençe sanatçısı Mark Eliyahu, çocukken ailesiyle birlikte pek çok kez dünyanın farklı şehirlerine taşındığını ve buralardan etkilendiğini belirttti. "Bu yüzden müziğim farklı türlerden etkilenen duygusal bir karışım. Farklı kültürlerin birleşimi ve ruhsal bir yolculuğu anlatıyor." dedi.
 
blank"İstikbal Harbiye Açıkhava Konserleri" kapsamında sevenleriyle buluşan Eliyahu, müziğe bakış açısını anlattı.
 
Eliyahu İstanbul'a üçüncü kez geldiğini belirtti. “İstanbul’a her geldiğimde kendimi evimde gibi hissediyorum. Çünkü şehrin kokusu ve sesleri bana çocukluğumu hatırlatıyor. İstanbul'da yeniden seyircilerimle buluştuğum için çok heyecanlıyım." dedi.
 
"Müziğin manevi ve duygusal bir yanı var"
 
Eliyahu müziğinin Türkiye ve Azerbaycan'ın yanı sıra Arap ülkelerinin de yer aldığı coğrafyaların makamlarından etkilendiğini söyledi:
 
blank"Müziğin manevi ve duygusal bir yanı var. Benim müziğim ise farklı kültürlerin buluştuğu bir kombinasyon. Küçük bir çocukken ailemle birlikte pek çok kez dünyanın farklı ülke ve şehirlerine taşındım ve buralardan etkilendim.
 
Bu yüzden müziğim farklı türlerden etkilenen duygusal bir karışım. Farklı kültürlerin birleşimi ve ruhsal bir yolculuğu anlatıyor."
 
Eliyahu, "Bir yerde yaşadığınızda, orada vakit geçirdiğinizde, oranın yemeklerini yiyip, havasını soluyup müziğini dinlediğinizde orası sizi etkiler ve bu etki müziğinizde ortaya çıkar." dedi.
 
Konserde 3 yeni şarkı söyledi
 
"Türkiye'de beni etkileyen çok şey var. Türk müziğini seviyorum." diyen Eliyahu, Türkiye'deki farklı müzik tarzlarını takip ettiğini söyledi.
 
Eliyahu, Türkiye'deki sevenlerine ilişkin, "Onlar dünyanın en iyi izleyicileri, onlara sevgilerimi gönderiyorum." şeklinde konuştu.
 
Harbiye Açıkhava konserinde son iki albümü "Roads" ve "Sands"den şarkıların yanı sıra 3 yeni şarkı daha çaldığını söyleyen Eliyahu, Türkiye'deki hayranlarımla buluşmayı dört gözle bekliyordum dedi
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir