Leonard Cohen Vefat Etti

leonard-cohen-vefat-etti-1Müzisyen Şair
Leonard Cohen
Vefat Etti
 
Dünyaca ünlü Kanadalı yazar, şair, söz yazarı ve şarkıcı Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti. Sayısız esere sahip Cohen'in rekor kıran şarkısı ise "Hallelujah" oldu.
 
Cohen, 2009 ve 2012 yıllarında İstanbul'da da konser vermişti.
 
50 yıla yakın müzik hayatına sayısız eser sığdıran Kanadalı müzisyen Leonard Cohen, 82 yaşında hayatını kaybetti.
 
Leonard Cohen'in ölümünün ardından Sony Müzik Kanada'dan yapılan açıklamada, "Efsanevi şair, söz yazarı ve sanatçımızın vefat ettiğini derin üzüntüyle bildiriyoruz. Müziğin en saygın ve üretken bireyini kaybettik" denildi. Cohen için daha sonra Los Angeles'ta bir anma töreni düzenleneceği bildirildi.
 
 
Efsane sanatçı Leonard Cohen'in ölüm haberi Türkiye saati ile 04.30'da resmi Facebook sayfasından da duyuruldu. Columbia Records'dan bir temsilci ise BBC'ye Cohen'in vefat ettiği haberini doğruladı.  
 
Cohen'in ölüm nedeni ise henüz açıklanmadı.
 
Kanada'nın Montreal kentinde dünyaya gelen Leonard Cohen, geçen ay 14. albümü You Want It Darker'ı yayınlamıştı.
 
 
2009 ve 2012 yılında İstanbul'da da dünya turnesi kapsamında konser veren sanatçının ölüm nedeni açıklanmadı.
 
Cohen'in Hallelujah şarkısı, tüm zamanların en fazla tekrar yorumlanan şarkılarından biri olmuştu.
 
 
leonard-cohen-vefat-etti-2Leonard Cohen; 21 Eylül 1934'de Kanada – Montreal'de dünyaya geldi. Sanatçının tam adı Leonard Norman Cohen'dir.
 
Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen kimlikleriyle tanınan Cohen, ilk şiir kitabını 1956'da, ilk romanını ise 1963'te yayımladı.
 
Cohen, Avrupa pop müziğine dayanan ilk dönem çalışmalarının ardından din, yalnızlık, cinsellik ve kişiler arası karışık ilişkileri konu edindi.
 
Kanada'nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen, 2008'de de "Rock and Roll Hall of Fame"e kadul edilerek adını en güçlü ve etkileyici şarkı yazarları arasına yazdırdı.
 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir