blank

Kuzguncuk’ta Koleksiyon Resim Sergisi

blank“Hrisokeramos | Altın Kiremit”
 
Kuzguncuk’ta
Koleksiyon Resim Sergisi
Kuzguncuk Art Project’te
 
Kuzguncuk’ta yeni bir sanat alanı olarak açılacak olan Kuzguncuk Art Project, Türk resminin değerli sanatçılarından oluşan bir koleksiyon sergisi ile 21 Eylül’de açılıyor.
 
blankSergi, mahallenin eski adı olan Hrisokeramos | Altın Kiremit’ten adını alıyor. Bu adın, II.Iustinos (565-578) tarafından yaptırılmış olan, çatısı altın yaldızlı kiremitlerle kaplı bir kiliseden geldiği rivayet edilir.
 
Sergi de Kuzguncuk’ta yaşamış sanatçıların dışında Can Yücel tarafından imzalanmış olan Burhan Uygur’un bir eskizi de yer alıyor.
 
Sergide elde edilen gelirin bir kısmıyla da Kuzguncuk’ta yaşayan sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarının giderilmesi planlanıyor.
 
Kuzguncuk’ta Koleksiyon Resim Sergisi
 
blankblank
 
Sergide eserleri yer alan sanatçılar:
Adnan Turani, Alaettin Aksoy, Ali Demir, Artin Demirci, Avni Arbaş, Avni Memedoğlu, Azat Yeman. Bedri Rahmi, Bubi, Burhan Doğançay, Burhan Uygur, Cansen Ercan, Çağdaş Erçelik, Devrim Erbil, Erdal Alantar, Ergin İnan. Fikret Mualla, Füreyya Koral, Hakkı Anlı, Hamit Görele, İbrahim Balaban, İsmet Doğan, Mehmet Gün, Mithat Şen, Muhsin Kut. Mustafa Ayaz, Namık Denizhan, Neşe Erdok, Nuri İyem, Özdemir Altan, Rafet Ekiz, Sadi Diren, Süleyman Saim Tekcan. Şadan Bezeyiş, Tanju Demirci, Yusuf Katipoğlu.
 
blankblank
 
Sergi, 21 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında İstanbul’un tarihi mahallesi Kuzguncuk’ta gezilebilir.
 
Kuzguncuk’ta Koleksiyon Resim Sergisi
Adres: İcadiye Caddesi. Bahçe Saray Sokak. No:32 | Kuzguncuk | Üsküdar | İstanbul 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir