Kudüs’ün Işıkları Belgesel Filmi Yayında

Kudüs'ün Işıkları Belgesel Filmi YayındaYönetmen
Abdülgafur Şahin’in
Kudüs'ün Işıkları
Belgesel Filmi
Yayında
 
YouTube üzerinden dijital prömiyeri gerçekleştirilen yönetmen Abdülgafur Şahin’in Kudüs'ün Işıkları belgesel filmi yayında.
 
Ödüllü belgesel film, bir grup Filistinli çocuğun günlük hayatından kesitler sunarak, Kudüs'teki özel bir günün yirmi dört saatini kayıt altına alıyor.
 
Kudüs'ün Işıkları Belgesel Filmi YayındaAbdülgafur Şahin imzalı "Kudüs'ün Işıkları" belgesel filmi Türkçe, İngilizce ve Arapça dil seçenekleriyle çevrimiçi erişime açıldı.
 
İşgal altındaki şehirde bir ramazan gününü anlatan belgesel filmin, Sarkaç Film'in YouTube kanalında dijital prömiyeri gerçekleştirildi.
 
Senaryosunda Melis Şahin, müziklerinde ise Mustafa Biber imzası bulunan filme, Ramazan Bayramı'nın sonuna kadar erişilebilecek.
 
Film, festival yolculuğu boyunca Boston, Gazze, İstanbul, İzmir, Kazan, Kudüs, Washington'un da aralarında bulunduğu çok sayıda şehirde seyirciyle buluştu.
 
Kudüs'ün Işıkları belgeseli, dünya prömiyerini geçen yıl ABD'de yaptı. Son olarak Güney Afrika'daki Uluslararası Turizm Film Festivali'nde ikincilik ödülü kazandı.
 
Film, bir grup Filistinli çocuğun günlük hayatından kesitler sunarak, Kudüs'teki özel bir günün yirmi dört saatini kayıt altına alıyor.
 
Kadim şehrin dar sokaklarındaki büyük dünya, bir sosyal antropolog, bir fırıncı, bir seyyah ve bir öğretmenin gözünden yansıtılıyor.
 
Çekimleri 2018 yılında ramazan ayında tamamlanan film, bu ayın Kudüs'teki hayatı nasıl değiştirdiğini, Kudüslülerin bu aya özel hangi gelenekleri yaşattıklarını belgeliyor.
 

Kudüs'ün Işıkları Belgesel Filmi Yayında

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir