Kızım Gibi Kokuyorsun Filmi Sinemalarda

Kızım Gibi Kokuyorsun Filmi SinemalardaYönetmen
Olgun Özdemir'in
Kızım Gibi Kokuyorsun
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Olgun Özdemir'in Türkiye, ABD ve Fransa ortak yapımı olan dram türündeki Kızım Gibi Kokuyorsun filmi sinemalarda.
 
Kızım Gibi Kokuyorsun filmi 10 Temmuz Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Filmin başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Yılşen Özdemir, Clemence Verniau, Tolga Güleç ve Şerif Sezer var.
 
Kızım Gibi Kokuyorsun Filmi SinemalardaFilm İçin Notlar
 
Filmin Türkiye’deki ilk gösterimi 7. Boğaziçi Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti. Kızım Gibi Kokuyorsun Filmi SinemalardaSonrasında Kayseri ve Malatya Film Festivali’nde seyirciyle buluşan film, geçtiğimiz günlerde yapılan Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin seçkisinde de yer aldı.
 
Fransa’nın Nice kentinden başlayan ve Hatay’ın Samandağ ilçesinden Gaziantep’in AFAD göçmen kamplarına uzanan öyküler…
 
Olgun Özdemir’in yazıp yönettiği film, ortak ve büyük bir sorundan, terörün ve savaşın parçalayıp yok ettiği hayatlardan yola çıkarak bütün acıların evrensel dilini yakalamaya çalışıyor.
 
Katıldığı tematik festivallerin hepsinden ödüllerle dönen Kızım Gibi Kokuyorsun filmi eksiklerine rağmen finaliyle umut vadediyor.
 
Kurgu ve diyalog kopukluklarının aksine oyuncularsa yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışmışlar.
 
Filmin Konusu
 
Kızım Gibi Kokuyorsun filmi yaşanan bir trajedinin ardından yolları kesişen Beatrice, Hevi ve İbrahim’in hikayesini anlatıyor.
 
Genç bir kadın olan Beatrice, büyük bir acı içindedir. Beatrice, 14 Temmuz 2016’da gerçekleşen Nice’deki Işid saldırısında, tüm ailesini kaybetmiştir. Ailesinin kaybı ile başa çıkmaya çalışan genç kadın, babasının vasiyetini yerine getirmeyi kendisine görev edinir.
 
Beatrice, babasının vasiyeti üzerine, ailesinin cenazesini yıllar önce göç ettikleri Antakya Vakıflı Ermeni köyüne götürmek üzere yola koyulur. Antakya’ya ulaştığında Samandağ’da bir motele yerleşen Beatrice, burada kendisi gibi örgütten mustarip olan Suriyeli Hevi ile tatil için ülkesine gelen İbrahim ile tanışır.
 
Birbirlerinin hayatına dokunan Beatrice, Hevi ve İbrahim, aralarından birinin kayıp yakınını bulmak için birlikte harekete geçer.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir