blank

Joep Beving İstanbul’da Konser Verdi

blankBesteci ve
Piyanist
Joep Beving
İstanbul’da
Konser Verdi
 
blank"PSM Caz Festivali" kapsamında, besteci ve piyanist Joep Beving, İstanbul’da konser verdi.
 
Besteci ve piyanist Joep Beving, "PSM Caz Festivali" kapsamında verdiği solo konserde hayranlarıyla buluştu.
 
blank"Her müziğin caz festivali" sloganıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen etkinliğe katılan sanatçı, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (PSM) sahne aldı.
 
Üçüncü albümü "Henosis"in Avrupa turnesi kapsamında Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'ne konuk olan Joep Beving İstanbul’da konser verdi.
 
blankBeving, sevilen bestelerini hayranları için çaldı.
 
Sanatçı, "Ab Ovo" ile başladığı solo konserinde, birkaç eser çaldıktan sonra müzikseverlere seslendi. sanatçı, zaman kaybetmek istemedikleri için her parçadan sonra alkışlanmamasını istedi.
 
Snatçı, piyanosuyla "Sonderling", "Midwayer", "The Gift" ve "The Light She Brings"in aralarında bulunduğu bir repertuvarı yorumladı. Beving, çaldığı eserlere, bestelerine ve piyanoya ilişkin çeşitli bilgiler verdi.
 

Joep Beving’in müziği günümüz dünyasının giderek yoğunlaşan kaosuyla boğulmuş zihninizin üzerine hatırlamaya bir türlü vakit bulamadığınız güzel anılarınızın battaniyesini örtüyor.
 
blankNeo-klasik müziğin hızla parlayan nazik devi Beving ilk grubunu 14 yaşında kurdu. Piyano dalındaki konservatuvar eğitimini bileğinin incinmesi sonrasında bırakmak zorunda kaldı. Yaşamına önce çeşitli kamu servisi pozisyonlarında sonra ise reklam müzikleri besteleyerek devam etti. Piyanistin kendi müziğine geri dönüşünü işaretleyen dönüm noktası ise spontane bir performans oldu. Bu,Lions Festival’a katıldığı bir sene, kaldığı otelin lobisinde bulunan piyanoda dinleyicilerin göz yaşlarını tutamadığı bir performanstı.
 
Beving’in ilk albümü Solipsism, 2015’te yayınlandı. Albümdeki kimi parçalar Spotify’ın popüler piyano listelerine girdi ve milyonlarca kez dinlendi Böylece Beving’i dünyanın en prestijli klasik müzik etiketi Deutsche Grammophon’un kapısından geçirecek yolculuk da resmen başlamış oldu.
 
İlk albümünün organik bir uzantısı niteliğindeki Prehension albümü 2017’nin armağanlarındandı. Kendi üretiminin kimliğini oluşturan müzikal ve filozofik temaları geliştirerek sunmaya devam eden Beving, “etrafımızda gerçekleşen ve bizi güçsüz ve önemsiz hissettiren tüm olaylara verdiği duygusal tepkileri” müziğine döktüğünü söylüyor.
 
Nisan 2019’da yayınlanacak, Henosis isimli üçüncü albümünün Avrupa Turnesi kapsamında Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ne konuk olan Joep Beving, günümüz dünyasındaki stresli ve yorgun var oluş hallerimize müzikal bir terapi sundu.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir