blank

Inna İstanbul’da Konser Verdi

blankRomanyalı Şarkıcı
Inna İstanbul’da
Konser Verdi
 
Romanyalı söz yazarı, dans ve house müzik şarkıcısı Inna, İstanbul’da hayranlarıyla buluştu.
 
Gerçek adı Elena Alexandra Apostoleanu olan genç sanatçı, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser verdi.
 
blankGerçek adı Elena Alexandra Apostoleanu olan genç sanatçı, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser verdi.
 
Kendisini izlemeye gelenleri Türkçe, "Teşekkürler ve seni çok seviyorum." sözleriyle selamlayan Inna, "Nasılsınız Türkiye. Bir yıl sonra yeniden İstanbul'da olduğum için çok mutluyum. Bugüne kadar gördüğüm en güzel şehir burası. Aslına bakarsanız dünyanın en iyi ilk üç şehrinden biri İstanbul. Beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten büyük onur duydum. Gelin bu gece büyük bir parti yapalım." dedi.
 
blankInna, konserde Ajda Pekkan'ın söylediği "Yaz yaz yaz" adlı şarkısını Türkçe yorumlayarak dikkati çekerken, "Bu şarkı benim değil. Bu şarkıyı söylememe izin veren sanatçıya öncelikle teşekkür ederim. Bu şarkıyı iki saatte öğrendiğimi bilmenizi isterim ve gerçekten bu şarkıyı çok sevdim." diye konuştu.
 
Yaklaşık iki saat sahnede kalan ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde şarkıcı, aralarında "Nirvana", "Gimme Gimme", "Yalla", "Bad Boys", "Heaven" ve "India" adlı şarkılarının da bulunduğu repertuvarı yorumladı.
 
blankInna (Elena Alexandra Apostoleanu); 16 Ekim 1986 yılında Romanya, Mankalya‘da dünyaya geldi. Romanya’nın Neptun kentinde yaşıyor.
 
Köstence’de Ovidius Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olan İnna bir markette şarkı söylerken yapımcı Marcel Botezan’ın dikkatini çekti. Bu olayın ardından 2007 senesinde sözleşme imzaladı ve albüm çalışmalarında başladı.
 
blank2008 yılında ise Hot isimli albüm ile büyük bir çıkış yakaladı. Ülkesinde ve yurt dışındaki bir çok farklı ülkenin hit listelerinin en başında yer almayı başardı. 2009 yılında Amazing ile bu çıkışını pekiştirdi. 2016 yılında çıkarmış olduğu Bad Boy isimli teklisi Youtube üzerinden 1 milyarın üzerinde bir izlenme rekoru elde etti. Özellikle seslendirdiği Dernière Danse isimli şarkısı ile Türkiye’de de hatırı sayılır bir kitleye sahip oldu.
 
İnna’nın çıkarmış olduğu albümleri, Hot, I Am the Club Rocker, Party Never Ends, INNA, LatINNA ve Nirvana.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir