blank

“Hayal Bilgisi” Dergisinin 21. Sayısı

Hayal-Bilgisi-Dergisinin-21.-Sayısı-kapak“Hayal Bilgisi”
21. Kez Doğuyor
 
 
Kapakta
Necip Fazıl Kısakürek
Var
 
 
“Hayal Bilgisi”nin
21. Sayısı Çıktı
 
 
Derginin yayın yönetmenleri olan
Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın
birlikte kaleme aldıkları
Hayal Bilgisidergisi
yeni sayı duyurusu:
 
Hazırlan İyi İnsan!
Hayal Bilgisi 21. Kez Doğuyor!
 
“dünya iyi bir yer olacaksa
kötülerin cezalandırılmasıyla değil
iyilerin çoğalmasıyla olacak
her yerde sana ihtiyaç var iyi insan
hazırlan”
 
Bu dizelerle aralanıyor 21. sayımız. Ne mutlu bize ki, iftar yapar gibi kavuşacağız dergimize bu kez. Ramazan heyecanıyla…
 
Büyük mutluluklar da yaşadık, zor günler de geçirdik 20. sayıdan 21. sayıya yolculuğumuzda. Bizimkisi, iki dergi arasında çekilen bir çile belki de. Yanımızda çok değerli dostlarla… Başta Arif Onur SolakYunus Ünsal, Ahmet Uzun ve Atillahan Erdağ olmak üzere, bu sayıya büyük emek veren tüm dostlara teşekkür ediyoruz.
 
Kapaktaki bu güzel çizim yine Ahmet Uzun'a ait.

Kapak, afiş ve içerikteki tasarımların tamamı Yunus Ünsal'ın göz nuru ve yeteneği.

Bu sayıdaki şiir seslendirmelerinin tamamı Atillahan Erdağ kardeşimiz tarafından yapıldı.

Eser seçimini büyük oranda editörümüz Arif Onur Solak yaptı.

Derginin son okuması ise Ayşe Ünsal tarafından yapıldı.
 
Çok kalabalığız bu sayıda (71 kişi). İyilik Hareketi'miz gönüllere ulaşmış olmalı ki, gönderilen metinlerin büyük bir kısmında iyiliği, sorumluluğu, mesuliyet bilincini gördük. Bu bizim için büyük mutluluk!
 
Artık her sayıda birçok çocuğun hayallerini sayfalarımıza taşıyoruz ve hep birlikte bu hayalleri gerçekleştiriyoruz. Hayal Bilgisi, 6 yıllık emeklemenin ardından tam da şimdi hak ediyor adını belki de.
 
8 sayfalık bir artışla 56 sayfa olarak çıkıyor yeni sayımız. Necip Fazıl Kısakürek'in bu güzel portresini aynı zamanda afiş olarak da matbaaya gönderdik. Mevcut abonelerimize ve yeni abone olan herkese göndereceğiz.
Bu sayıda abone olacak herkese ayrıca Erdal Şahin'in Sekülerizm ve Nefis Tezkiyesi adlı kitabı ile Mehdi Akan'ın Parantez adlı kitabını hediye olarak göndereceğiz.
 
Mevcut abonelerimize ve yeni abone olacak herkese, Lova Bez Çanta'nın hediyesi olan Hayal Bilgisi bez çantalarını da göndereceğiz.
 
21. Sayıda Eserleriyle Yer Alan Dostlarımız 

Ahmet Uğur Solak, Ahmet Kanter, NejlaŞen, Mustafa Uçurum, Buğra Taşova, Şener Öktem, Samet Zenginoğlu, Önder Şit, Burcu Sancak Çalışkan, Mehmet Şen, Yilmaz Sit,  Yalçın Ulupınar, Banu Içli Öner, Deniz Arslan, Merve Nur Keskin, Muhammed Mustafa Demir, Emine Muradoğlu, Kevser Evsen, Şükran Engin Atmaca, Müge Şenel, Erdal Şahin, Fatma Erkul, Ayşe Ünsal, Cihat Albayrak, Cihat Şit, Ahmet Kurbani Özdaş, Müştehir Karakaya, Arif Onur Solak, Hakkı Aytaç, Akın Akar,  Esra Sağlık, Anıl Akyol, Ejder Turan, Örsan Gürkan Aplak, Hicran Aslan, Aliosman Okumuş, Kevser Kılınç, Sezer Taş, Emre Gürkan Kanmaz,  Mustafa Işık, Devrim Horlu, Abdurrahman Abıka,  Ayşe Gönenç, Mehdi Deniz Akan, Gülşen Çağan,  Mervan Söylemez, Mimar Sinan Elter, Muammer Gül, Tunay Özer, Gülsüm Yıldırım, Zeki Altın, Murat Gil,  Mert Bayram, Mücahit Akıncı,  Abdurrahman Adıyan, Beyza Hilal Nur Dindar, İsmail Çolak, Yalçın Ülker, Ahmet Dalaz, Baki Demirtosun, Abdurrahman Balta, Onur Kılınç, Dilan Adar, Adige Batur, Esra Pak, Fatih Boz

 
Mevzubahis sayfamızda yer alan dostlarımız:
Banu Göçmez, İsmail Aybey, Aliosman Okumuş, Burcu Sancak Çalışkan,Fuat Uçar, Muammer Gül, Nuriye Demirel, Atillahan Erdağ, Özlem Avcı,Hakkı Aytaç, Ayşe Arıkan, Beyza Hilal Nur Dindar, Esra Sağlık, Erdal Şahin, Ahmet Uğur Solak
 
________________________________
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir