Feride Filmi Sinemalarda

Feride FilmiYönetmen
Ali Yorgancıoğlu ve
Zeynep Çamcı'nın
Feride Filmi
Sinemalarda
 
Zeynep Çamcı'nın senaryosunu yazıp başrolünde yer aldığı Feride filmi sinemalarda.
 
Komedi türündeki Feride filmi 24 Ocak 2020 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Feride FilmiFeride filmi, çalıştığı tekstil atölyesinden çıkarak hayalini kurduğu tasarımların peşine düşen genç bir kızın hikâyesini odağına alıyor.
 
Başroldeki Çamcı'nın Ali Yorgancıoğlu ile birlikte yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Ersin Korkut, Barış Yıldız, Anıl Tetik, Ali Barkın, Ceren Taşcı, Fırat Sobutay, Osman Akça ve Aycan Koptur var.
 
Feride FilmiFilmin Tanıtım Toplantısı
 
"Feride" filminin Etiler'de yapılan tanıtım toplantısında filmin senaristi ve başrol oyuncusu Zeynep Çamcı, her yaştan kesimin filmi izleyebileceğini söyledi.
 
Feride FilmiÇamcı, filmin başrolünde canlandırdığı "Feride" karakterinin güçlü bir yapıya sahip olduğunun altını çizerek, "Benim için en önemli şey de bu nokta. Aynı zamanda çalışkan, vazgeçmeyen, patronuna başkaldıran bir insan." dedi.
 
"İnsanlar farklı bir dünya içerisinde kendilerini bulsunlar istedik"
 
Çamcı, filmin hikâyesini yazarken özellikle çocukların hoşlanabileceği karakterler oluşturmaya çalıştığını anlattı:
 
"Çocukların izledikten yıllar sonra da hatırlayacakları bir film olmasının yanı sıra karakterle de bağ kurmalarını çok istedim. Bunun için çok çalıştım. Aileler bu anlamda filme rahatlıkla gelebilirler. Ayrıca kostüm ekibimiz, stilistlerimiz günlerce uğraştı, bir sürü kostüm ortaya çıkardı. Komik ama çok güzel kostümler oldu. Yani ekipçe farklı bir dünya kurmak için çok uğraştık. İnsanlar filmi izlerken farklı bir dünya içerisinde kendilerini bulsunlar istedik."
 
"Kadın yazar ve yönetmenlere bugün çok ihtiyacımız var"
 
Filmin yönetmenlerinden Ali Yorgancıoğlu da yapımın her yaştan izleyiciye hitap ettiğini anlattı. Gençlerin filmdeki birçok noktadan etkilenebileceğini söyledi.
 
Ersin Korkut da filmde Feride karakterinin kardeşi, youtuber olmaya çalışan "Ferit"i canlandırdığını anlattı.
 
Ceren Taşcı da filmde Ali Barkın ile Feride karakterinin en yakın arkadaşları rollerini üstlendiklerini söyledi:
 
"Feride ile mahalleden çıkıp, moda dünyasına çeşitli katkı sağlamaya çalışıyoruz başımıza gelen olaylarla birlikte. Ayrıca bu filmin benim için en güzel tarafı böyle bir ekiple tanışmak oldu. Bir de kadın kahramanlara, kadın yazarlara ve yönetmenlere bugün çok ihtiyacımız var. Bu anlamda iyi ki böyle bir projenin içerisindeyim."
 
Filmin Konusu
 
Feride filmi, moda devlerine kafa tutan genç bir kadının hikâyesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Feride, yer altındaki bir dikim atölyesinde terzilik yapmaktadır. Çakma kahraman kıyafetleri diken Feride’nin hayatı, bir gün patronu ile iddiaya girmesiyle bambaşka bir hal alır. Patronu Çetin’e başkaldıran ve bunun sonucu patronu ile büyük bir iddiaya giren Feride, kendisini bir anda moda devlerine kafa tutan eğlenceli bir yolculuğun içinde bulur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir