blank

Faslı Şarkıcı Samira Said Türk Müziği Aşığı

blankLübnan'da Uluslararası
Baalbek Festivali’nde
İlk Kez Konser Verdi
 
Faslı Şarkıcı Samira Said
Türk Müziği Aşığı
 
blankFaslı şarkıcı Samira Said, "Arap ve Türk nağmeleri arasında önemli bir ahenk var. Kişisel olarak Türk müziğindeki nağmelere aşığım, büyüleyici." dedi.
 
Arap ve Türk müziği arasında büyük bir ahenk olduğunu söyleyen Fas'ın ünlü ses sanatçısı Samira Said, "Türk müziğindeki nağmelere aşığım, büyüleyici." dedi. 

Her yıl Lübnan'ın kuzeydoğusundaki Baalbek'te yer alan tarihi Roma kentinde düzenlenen "Uluslararası Baalbek Festivali" kapsamında 4 Ağustos’ta 4 bin kişiye konser veren Samira Said  "sanat hayatı ve Türk müziğine olan tutkusuyla ilgili" açıklamalarda bulundu.
 
blankLübnan'daki en büyük festival olan Baalbek Festivali'nde ilk kez sahne aldığı için "çok mutlu olduğunu" dile getiren Samira Said, "Mısır'ın büyük divası Ümmü Gülsüm ve Lübnanlı meşhur sanatçı Feyruz'un da konser verdiği bir festivalde, 40 yılık sanat birikimimin ardından sahne almak benim için büyük bir onur." dedi.
 
"Türk bestekârlarla çalışmayı umuyorum"
 
Türk hayranlarıyla ilgili birbirinden güzel anıları olduğunu ifade eden Faslı sanatçı, Türkçeye uyarlanan bazı şarkılarının internetteki sosyal paylaşım platformlarında büyük beğeni topladığını anlattı. 

blankSamira Said, "Arap dünyasındaki en popüler beş şarkımın Türkçe'ye uyarlanmasından dolayı çok mutluyum. Hatta bazıları Türk kadın şarkıcıları tarafından da seslendirildi. En kısa zamanda Türk bestekârlarla çalışmayı umuyorum. Bu, sanat kariyerimde önemli bir iz bırakacak." diye konuştu.
 
"Türk müziğindeki nağmelere aşığım, büyüleyici" 
 
Samira Said, Türk müziğine olan tutkusunu ise şu sözlerle anlattı:
 
"Arap ve Türk nağmeleri arasında önemli bir ahenk var. Kişisel olarak Türk müziğindeki nağmelere aşığım, büyüleyici. Türk müziğinin bu özelliğini Doğu ve Batı'dan aldığı zenginliğe bağlı bir durum olarak görüyorum. Önemli Türk besteci ve sanatçılar bundan faydalanarak iyi işler ortaya koyuyor." 
 
Samira Said; 50'den fazla albüm repertuvarı, çok sayıda hit ve başarılı müzik videoları ile günümüzün en büyük Arap süperstarlarından biri. Şarkıcı, söz yazarı, sanatçı, yapımcı ve oyuncu, son otuz yılın en başarılı Arap şarkıcılarından. Samira Said, Arap dünyasında alışılmadık bir sanat yaşamı sürüyor ve Tarab, Raï ve Jazz gibi yeni müzik stillerini benimsiyor. Inssani, Khaifa, Ashka, EntaHabibi, Kul Dee Eshaat, Ayam Hayati ve Ayza Aaich gibi bir dizi albüm üretti. Aweeni Beek albümü 25 milyondan fazla sattı. Beğenilen diva, BBC Ortadoğu'nun En İyi Sanatçısı Ödülü’nü de içeren 40'dan fazla ödül kazandı.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir