blank

Duygu İrem Can Resim Sergisi

Duygu İrem Can Resim Sergisi“Yazı Tura”
 
Duygu İrem Can
Resim Sergisi
Galeri Soyut’ta
 
“Yazı Tura” isimli Duygu İrem Can resim sergisi 21 Ekim – 9 Kasım 2022 tarihleri arasında Galeri Soyut, Yıldız / C Salonunda
 
Yazı ve Tura…
 
Duygu İrem Can Resim SergisiAynı hayat gibi, beklenmedik ve tesadüfi… Ekolojik baskı uygulamalarından Hapa-Zome* ve Pas Baskı** tekniklerinin tekrarlanamaz ‘teklik’leri ve beklenmedik sonuçları, bana biraz da yazı turayı anımsattı. “Haydi gülümseyin, çekiyorum” derken, çiçekler solmadan önce kumaştaki fotoğraf olacaklarını nereden bileceklerdi. Ve pas, ilk duyulduğunda ‘kir’ken aslında o da poz verdi bir tabloya. Çiçeklerin ve pasın kumaş üzerindeki benzersiz dönüşümleri ve bir anlıkken sonsuz olmaları. Duygu İrem Can Resim SergisiPas ve çiçek baskıları… İşte dedim ya, biraz hayat gibi. Gülümseyin, çekiyorum…
 
* Bir Japon tekniği olan Hapa-Zome; yaprakların çekiçle dövülerek kumaşa renklerinin ve şekillerinin geçmesidir.
Duygu İrem Can Resim Sergisi**Pas baskı tekniğinde; paslı ya da paslanabilir doğal malzemeler ile, tüm tekstil yüzeylerinde desen oluşturulabilmektedir.
 
Duygu İrem Can; 1983’te Ankara’da doğdu. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi, Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.
 
blank2006 yılında Erasmus programıyla Litvanya Kaunas College’da moda tasarımı alanında eğitim aldı.

2012’de moda tasarımında koleksiyon hazırlama konusuna odaklanan teziyle yüksek lisansını, 2016 yılında Eko Boyama-Baskı üzerine yaptığı çalışmalarla Sanatta Yeterliliğini tamamladı.
 
Eskişehir Teknik Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevini sürdüren Can, akademik ve sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir