blank

Dizi Film Halka Dijital Platformlarda

blankTRT’de Yayınlanan
Dizi Film Halka
Dijital Platformlarda
Yer Alacak 
 
blankTRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan polisiye dizi film Halka dijital platformlarda yeni bir kurguyla yer alacak.
 
Türkiye’de dizi sektörü büyüme ve dönüşümünü sürdürüyor. Sektörün en önemli aktörlerinden TRT, bu büyümeye paralel olarak, dizilerini dijital platformlarda dünyaya sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor.
 
blankTürkiye’de TV izleme oranları birçok ülkeye göre yüksek seviyelerde olsa da, izleyicilerin dijitale geçme eğilimini dikkate alan TRT Kurumu ilk hamlesini Halka dizisiyle yapıyor.
 
blankTRT 1 için Es Film tarafından hazırlanan Halka dizisi bu sezonun en çok konuşulan yapımlarından biri olmuştu. Özellikle genç izleyici tarafından beğeniyle izlenen iddialı polisiye dizi film Halka dijital platformlarda yeni bir kurguyla a yer alacak.
 
blankBugüne kadar yayımlanan TRT 1 ekranında yer alan 19 bölüm, daha kısa ve daha dinamik bir hale getirilecek. TRT, bu amaçla kurguda uluslararası bir isim olan Mark Davis ile anlaştı. Davis, daha önce birçok önemli sinema ve dizi projesinde yer almış; Sherlock, Black Mirror, Taboo gibi Türk izleyicisinin de takip ettiği yapımlara imzasını atmış bir isim.
 
Geçtiğimiz günlerde, Halka dizisinin tüm bölümleri Londra’ya iletildi ve Mark Davis kurgu çalışmalarına başladı. TRT ekranlarında ortalama 130 dakika süre ile yayınlanan Halka’nın dijital versiyonu 50’şer dakikadan oluşacak.
 
Halka; Nazan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Burak Sergen, Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Hande Erçel ve Hazal Subaşı’dan oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettirirken özellikle sosyal medyada geniş bir fan kitlesine sahip.
 
Halka Dizisinin Konusu
 
Halka, polisiye trüklerini kullanan, tempolu, serüven temalı bir TV dizisi. Halka ismi, üç halka simgesiyle bilinen bir suç şebekesinden gelmekte.
 
İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban, bambaşka yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve öfkeyle,  kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar.  Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın,  entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir hayatın içinde sürükleniyorlar.
 
Halka, dur durak bilmeyen bir serüvenin, karanlık bir dünyanın hikâyesi. Kanayan ve kanadıkça acıtan bir mazi. Kaan ve Cihangir’in yeryüzünden intikamı…
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir