blank

Bağcık Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Görkem Yeltan'ın
Bağcık Filmi
Sinemalarda
 
Görkem Yeltan'ın yönetmenliğini yaptığı Bağcık filmi sinemalarda
 
Oyunculuğu ve yazarlığıyla olduğu kadar sinemacı kimliğiyle de tanınan Görkem Yeltan'ın Bağcık filmi; annelerini kaybetmiş olan ve anneannelerinin Kanada'ya gidişi sonrası Bodrum'a amcalarının yanına gitmek durumunda kalan iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor.
 
blankBağcık filmi 7 Haziran 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Cinema d’İDEA Kadın Filmleri Festivali’nde Jüri Özel Ödülü
 
blankFilm, festival yolculuğunun yanı sıra Roma’da Cinema d’İDEA Kadın Filmleri Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazandı. Jüri açıklamasında Bağcık’ın engelliliğin dikenli temalarıyla cesaretle mücadele ettiğini, yepyeni bir dil icadıyla gerçek, özel ve duygusal eğitime olanak sağladığını vurguladı.
 
blankGörkem Yeltan’ın “Yemekteydik ve Karar Verdim”den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan “Bağcık” bir aile hikâyesine odaklanıyor.
 
blankYeni bir aile bağının kurulduğu filmin başrollerinde Kaan Çakır, Pınar Tuncegil, Derin Yeltan, Alin Yeltan yer alıyor.  Ali Altuğ, Yeşim Koçak, Okan Yalabık, Barış Yıldırım ve birçok önemli isim de onlara eşlik ediyor.
 
Asuman Kafaoğlu Büke, Görkem Yeltan ve Yalçın Akyıldız’ın senaryosunu kaleme aldığı filmin yapımcılığını Karina Film üstleniyor.
 
Filmin ortak yapımcıları: Mehmet Güreli, Yalçın Akyıldız ve Görkem Yeltan.
 
Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın, sanat yönetmenliğini Başak Çakır’ın gerçekleştirdiği filmin özgün müzikleri Yalçın Akyıldız imzasını taşıyor.
 
Filmin Konusu
 
Bağcık filmi, ebeveynlerinin ölümünün ardından hayatta kalmaya çalışan iki kız kardeşin hikâyesini konu ediyor. İki kız kardeş, anne ve babalarının ölümünün ardından yapayalnız kalır.
 
Anneannelerinin tam da bu sırada Kanada’ya gitmiş olması her şeyi daha da zorlaştırır. Kısa bir süreliğine amcalarının evinde kalmak için Bodrum’a giderler.
 
Amcası kızlara bakması için bir pilates hocası ile anlaşır. Kısa süre sonra ise amcaları ve pilates hocası arasında bir yakınlaşma başlar. Kardeşler, yeni yaşamlarından oldukça mutludur ve anneannelerinin yanına Kanada’ya gitmek istemezler.
 
Amcaları engelli olduğundan kardeşlerin yanında kalmasını başlarda pek istemez. Tam fikrini değiştirmişken sevdiği kadının sakladığı sırları olduğunu öğrenir ve her şey alt üst olur. Kızlar amcalarının yanında kalabilecek midir?
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir