blank

Aşkar Dergisinin 47. Sayısı

blankAşkar Dergisinin
47. Sayısı Çıktı
 
Üç aylık yayın periyodu ile çıkan Aşkar dergisinin Temmuz – Ağustos – Eylül 2018 sayısı olan 47. sayısı çıktı.
 
Aşkar Dergisinin 47. Sayısı:
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler: Mustafa Melih Erdoğan, Özgür Ballı, İdris Ekinci, Salim Nacar, Dursun Göksu. Seyit Köse, Emrah Tahiroğlu, Yunus Emre Altuntaş, Eyüp Aktuğ, Ali Yılmaz, Hikmet Çamcı, Ahmet Emerce, Esma Koç. İdris Selici, Örsan Gürkan, Mustafa Ay, Çağrı Subaşı.
 
İnsanın Çıldırası Geliyor isimli öyküsü ile Mikail Çelik, Ölümün Kokusu isimli öyküsüyle Regaib Albyrak. Seyyah isimli öyküsüyle Hüseyin Ahmet Çelik ve Virtual Reality isimli öyküsüyle Muhammed Şahin bu sayıda öyküleriyle yer alan isimler.
 
Sıdık Yurtsever, İz Yayınları’nın Muhayyel serisinden çıkan Sevinebilirsin Suâda İşte Yalnızız'ın yazarı Hüseyin Ahmet Çelik ile bir söyleşi yapmış. Sevinebilirsin Suâda İşte Yalnızız, Hüseyin Ahmet Çelik’in ilk  öykü kitabı.
 
Taarruznâme’de Özgür Ballı, Bence’nin 7. Yazısnı yazmış.
 
Dikine Paralel’de  Mustafa Melih Erdoğan ile Dursun Göksu, Aziz Mahmut Öncel ile Salim Nacar günümüz Türk şiirini, günümüz dergiciliğini konuşmuşlar.
 
Mesuliyet Meselesi bölümünde İdris Ekinci, Fark Etmenin Ayırıcı Vasfı –İsmet Özel Okumaları 11’i yazmış.
 
Ferhat Nabi Güller, Bir Kalp Tatminliği Eylemi: “Zikir”  başlığıyla “Zikir” hakkında yazmış.
 
Dergi, bu sayısıyla okurlarına yeni bir bölüm sunmuş. Bu yeni bölümün adı Maddeler Halinde. Hüseyin Karacalar’ın Maddeler Halinde başlığı altında kaydettiği notlar var
 
Kitap bölümünde Esra Özdemir Demirci, Zeynep Delav’ın Kemik Tozu isimli kitabını incelemiş. Muhammed Şahin Rüyaysa Uyanmayı Gerçekse Rüyayı Beklemeli başlığı altında Hüseyin Ahmet Çelik’in Sevinebilirsin Suâda İşte Yalnızız kitabını mercek altına almış.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir