5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

Film Yarışmaları için
Başvurular Başladı 
 
5. Uluslararası
Boğaziçi Film Festivali
 
5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında yapılacak "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" ve "Ulusal Kısa Film Yarışması" için başvurular başladı. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi 15 Eylül 2017 olarak belirlendi.
 
Uluslararası Boğaziçi Film Festivali İlk yılından beri aralıksız olarak düzenleniyor. Festival, bu sene yeni bölümler, önemli konuklar ve etkinlikleri ile 5. yılını kutlamaya hazırlanıyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen festivalin bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında yapılacak "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" ve "Ulusal Kısa Film Yarışması" için başvurular başladı.
 
İstanbul Medya Akademisi'nden yapılan açıklamaya göre 17–26 Kasım'da gerçekleştirilecek festival kapsamında düzenlenecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi 15 Eylül 2017 olarak belirlendi.
 
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında "En İyi Film" seçilen eser, 100 bin lira para ödülü alacak. Ayrıca "En İyi Yönetmen", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Senaryo" dalları ile "En İyi Görüntü Yönetmeni" ve "En İyi Kurgu" dallarında da ödüller verilecek.
 
Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına, festivalin internet sayfası olan "www.bogazicifilmfestivali.com" adresinden ulaşılabileceği belirtildi.
 
Ayrıca festival kapsamında her yıl olduğu gibi Dünya Sineması Seçkisi, Kısa Film ve Animasyon Seçkileri, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler sinemaseverlerle buluşacak.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir