blank

39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’da

39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’daAltın Lale Ödülü için
11 Film Yarışacak
 
39. İstanbul Film Festivali
17 Temmuz’da Başlıyor
 
Altın Lale Ödülü için 11 filmin yarışacağı 39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’da başlıyor
 
39. İstanbul Film Festivali'nde, Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması 17-28 Temmuz, diğer gösterimler ise 9-20 Ekim arasında yapılacak.
 
39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’daİstanbul Film Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenleniyor.  Korona virüsü salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması 17-28 Temmuz'da gerçekleştirecek.
 
Gösterimleri, Sakıp Sabancı Müzesi iş birliğiyle 17-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak.
 
Sakıp Sabancı Müzesi'nde kurulacak açık hava sinemasında her gece 21.00'de bir uzun ve bir kısa metrajlı film birlikte gösterilecek. Gösterimler, film ekiplerinin katılımıyla yapılacak.
 
39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’daYarışmalarda yer alan filmler, aynı tarihlerde festivalin çevrim içi gösterim sitesi filmonline.iksv.org’da gösterime açılacak.
 
39. İstanbul Film Festivali’nin diğer gösterimleri ise 9-20 Ekim arasında yapılacak. Filmekimi ile gerçekleştirilecek festivalin programı ilerleyen tarihlerde festivalin sosyal medya kanallarında ve internet sitesinde duyurulacak.
 
"İyi ki Yapmışım" belgeselinin dünya prömiyeri ödül töreninin ardından yapılacak
 
39. İstanbul Film Festivali 17 Temmuz’da39. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun'un başkanlığındaki Ulusal Yarışma Jürisi'nde, yapımcı Sevil Demirci, oyuncu Berk Hakman, görüntü yönetmeni Deniz Eyüboğlu Aydın ve yazar Hakan Bıçakçı yer alıyor.
 
Gösterimlerin ardından Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nda ödül kazanan filmler, 28 Temmuz'da Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.
 
Selçuk Metin'in yönettiği, kendi anlatımı ve yakınlarının tanıklıklarıyla Metin Akpınar'ın yaşamını konu edinen "İyi ki Yapmışım" belgeselinin dünya prömiyeri, Akpınar’ın da katılımıyla ödül töreninin ardından yapılacak. "İyi ki Yapmışım" ekim ayındaki festival programında yer alarak izleyicilerle buluşacak.
 
blankAltın Lale Ödülü için 11 film yarışacak
 
39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma'da Altın Lale Ödülü için yapımı 2019-2020 sezonunda tamamlanan 11 film yarışacak.
 
Altın Lale Ulusal Yarışması'nda En İyi Film, En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik olmak üzere 9 dalda ödül verilecek. En İyi Film 200 bin, En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü 50 bin, En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu ise 10 bin liralık para ödülünü kazanacak.
 
blankUlusal Yarışma’da Altın Lale için yarışacak filmler
 
Bina / Orçun Behram
Plaza / Anıl Gelberi
Nasipse Adayız / Ercan Kesal
Körleşme / Hacı Orman
Ceviz Ağacı / Faysal Soysal
Aşk, Büyü vs. / Ümit Ünal
Topal Şükran’ın Maceraları / Onur Ünlü
Uzak Ülke / Erkan Yazıcı
Şair / Mehmet Emin Yıldırım
Bilmemek / Leyla Yılmaz
Soluk / Özkan Yılmaz
 
Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'nü kazanan yapımın yönetmenine sonraki çalışmalarını teşvik etmek üzere CMYLMZ Fikirsanat aracılığıyla 30 bin lira ödül verilecek.
39. İstanbul Film Festivali
39. İstanbul Film Festivali

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir