26. İstanbul Caz Festivali Kapanış Konseri

Jacob Collier ve
Makaya McCraven ile
26. İstanbul Caz Festivali
Kapanış Konseri
 
Jacob Collier ve Makaya McCraven ile 26. İstanbul Caz Festivali Kapanış Konseri yapıldı.
 
Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı ve besteci Jacob Collier ile caz ve elektronik müziği birleştiren davulcu Makaya McCraven hayranlarıyla buluştu.
 
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali Kapanış Konseri, Uniq Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleşti.
 
Konser, Makaya McCraven'in davul performansıyla başladı.
 
Makaya McCraven; caz ve elektronik müzik arasındaki sınırları bulanıklaştıran yapımcı, besteci ve davulcu. Kendine has buluşları var.
 
Kendisine “ses kolajcısı” lakabı yakıştırılan, on parmağında on marifet bu deha, Şikago müzik sahnesinin günümüzdeki en ele avuca sığmaz isimlerinden.
 
Sevenleri için 2015’te yayımladığı In the Moment, caz müziği açısından bir devrim niteliği taşıyor. Şimdiden yeni nesil caz müziğine ilham veren kilometre taşları arasında sayılıyor.
 
Konserde sanatçıyla birlikte, basda Junius Paul, gitarda Matt Gold, klavyede Greg Spero ve saksafonda ise Irvin Pierce sahne aldı.
 
Ardndan "In My Room"albümü  ile iki Grammy ödülü kazanan genç şarkıcı
Jacob Collier ve grubu, müzikseverlerin karşısına geçti.
 
Jacob Collier, konserde vokal, piyano, harmonizer, bas, gitar, perküsyon performansları sergiledi.
 
Jacob Collier; odasından yayımladığı YouTube videolarıyla ünlü. Quincy Jones’un da radarına takılan Jacob, Herbie Hancock ve Hans Zimmer ile de işbirlikleri yaptı. Pharrell Williams gibi yıldızlarla sahne aldı.
 
Geçtiğimiz yıl dört bölümlük Djesse projesinin ilk albümünü yayımladı. Sınırsız hayal gücüyle yarattığı ve pek çok türü harmanlayan şarkılarıyla masalsı bir dünyanın kapılarını araladı.
 
Müziğinde cazın yanı sıra a cappella, groove, folk, trip-hop, klasik müzik, Brezilya müziği, Gospel ve soul unsurları muhteşem doğaçlamalarla bir araya geldi.
 
Maro vokal, klavye, akustik gitar, harmonizer ve perküsyon, Christian Euman davul, Robin Mullarkey ise bas, elektrogitar ve klavye ile sanatçıya eşlik etti.
 
Grup, cazseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, "With The Love In My Heart", "Hideaway", "Don't You Know", "Close To You" adlı şarkılarının aralarında olduğu özel bir repertuvarı yorumladı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir