blank

2021 Grammy Müzik Ödülleri Verildi

2021 Grammy Müzik ÖdülleriYılın Şarkısı:
"I Can't Breathe"
 
2021 Grammy
Müzik Ödülleri
Verildi
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - H:E:R:2021 Grammy Müzik Ödülleri, Los Angeles'ta düzenlenen törenle 63'üncü kez sahiplerini buldu
 
Şarkıcı Beyonce'un 9 kategoride, Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa'nın ise 6 dalda aday gösterildiği Grammy Ödülleri açıklandı.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - Taylor Swift"Yılın şarkısı" ödülünü, H.E.R.'in  yazdığı ve Tiara Thomas  ile seslendirdiği "I Can't Breathe" şarkısı kazandı.
 
2021 Grammy Müzik ÖdülleriBeyonce ve Taylor Swift en büyük dört ödülü kazanan kadın sanatçılar olarak tarih yazdı. Beyonce'nin kızı Blue Ivy, dokuz yaşında Grammy ödülü aldı.

Megan Thee Stallion "En iyi yeni sanatçı" ödülünü alırken, aynı zamanda "En iyi Rap şarkısı" ödülünü kazanan ilk kadın sanatçı da oldu.
 
Yılın şarkısı, albümü ve kaydı
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - Megan Thee StallionKomedyen Trevor Noah'ın sunduğu Los Angeles'teki törende, "Yılın şarkısı" ödülünü H.E.R'in yazdığı ve Tiara Thomas ile seslendirdiği "I Can't Breathe" şarkısı kazandı.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - BeyonceBu dalda, Black Parade (Beyonce), The Box (Roddy Ricch), Cardigan (Taylor Swift), Circles (Post Malone), Don't Start Now (Dua Lipa), Everything I Want (Billie Eilish), If the World Was Ending (JP Saxe and Julia Michaels) değerlendirilen diğer aday şarkılardı.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - Taylor Swift"Yılın albümü" dalında Taylor Swift'in "Folklore" albümü ödüle layık görüldü.
 
Swift'in "Folklore" albümü bu dalda, Black Pumas (Black Pumas), Everyday Life (Coldplay), Djesse vol. 3 (Jacob Collier), Women in Music Pt. III – (Haim), Future (Nostalgia) Dua Lipa, Hollywood's Bleeding (Post Malone) albümleriyle yarışıyordu.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - Taylor SwiftÜçüncü kez bu ödülü alan Swift'in 2010'da "Fearless" albümü 2015'te ise "1989" albümü "Yılın albümü" ödülünü almıştı.

Billie EilishÖte yandan, "Yılın kaydı" dalında, Black Parade (Beyonce), Colors (Black Pumas), Rockstar (DaBaby featuring Roddy Ricch), Say So (Doja Cat), Everything I Wanted (Billie Eilish), Don't Start Now (Dua Lipa), Circles (Post Malone), Savage (Remix), (Megan Thee Stallion featuring Beyonce) şarkılarına karşı Billie Eilish'in "Everything I Wanted" şarkısı ödülü kazandı.
 
"En iyilerden" öne çıkanlar
 
Harry Styles"En iyi solo performans" dalında Harry Styles'ın seslendirdiği "Watermelon Sugar" ödüle layık görüldü.
 
Bu daldaki diğer adaylar ise Yummy (Justin Bieber), Say So (Doja Cat), Everything I Wanted (Billie Eilish), Don't Start Now (Dua Lipa), Cardigan (Taylor Swift) idi.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri Lady Gaga"En iyi pop-grup performansı" dalında da ödülü Lady Gaga ve Ariana Grande'nin seslendirdiği "Rain on Me" şarkısı kazandı.
 
2021 Grammy Müzik Ödülleri - Ariana GrandeAday gösterilen diğer şarkılar ise Un Dia (J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny and Tainy), Intentions (Justin Bieber- Quavo), Dynamite (BTS), Rain on Me (Lady Gaga-Ariana Grande), Exile (Taylor Swift-Bon Iver) şeklinde sıralanıyordu.
 
Dua LipaPop türünde, "En iyi Pop vokal albümü" ödülünü, Dua Lipa'nın "Future Nostalgia" albümü aldı.
 
"En iyi Country Şarkısı" ödülü "The Highwomen" grubunun seslendirdiği "Crowded Table" şarkısına verildi. "En iyi Country albümü" ödülü Miranda Lambert'ın "Wildcard" albümüne verildi.
 
"En iyi Rock albümü" dalında kazanan "The Strokes" grubunun "The New Abnormal" albümü oldu.
 
"En iyi Rock Şarkısı" ödülü Brittany Howard'ın seslendirdiği "Stay High" şarkısına, "En iyi Rock Performansı" ise Fiona Apple'ın "Shameika" şarkısına verildi.
 
Törende, "En iyi Rap albümü" ödülünü kazanan, Nas'ın "King's Disease" albümü oldu.
 
"En iyi Rap performansı" ve "En iyi Rap şarkısı" ödülünü, Megan Thee Stallion'un Beyonce ile seslendirdiği "Savage" şarkısı kazanırken, Grammy'de ilk kez bir kadın, "En iyi Rap şarkısı" ödülünü almış oldu.
 
Megan Thee Stallion aynı zamanda "En iyi yeni sanatçı" ödülüne layık görüldü.
 
Beyonce'un kızı Blue Iyvy 9 yaşında Grammy ödülü aldı
 
Beyonce ile Jay-Z'nin kızı 9 yaşındaki Blue Ivy Carter'ın, annesi Beyonce ve Wizkid ile çektiği "Brown Skin Girl" klibi "En iyi müzik videosu" ödülünü kazandı.
 
Carter, Grammy tarihinde ödül alan en genç ikinci kişi oldu.
 
2002'de 8 yaşındaki Leah Peasall, "The Peasall Sisters" grubu ile içinde yer aldığı "O Brother, Where Art Thou?” albümü "Yılın albümü" seçilmişti.
 
ABD'de, müzik dünyasının "Oscar"ı olarak bilinen 63. Grammy Ödülleri'nin töreni 31 Ocak'ta yapılacaktı, ancak koronavirüs vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelenmişti.
 
Yılın Şarkısı 
"I Can't Breathe"
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir