blank

Yitik Corıolanus İstanbul’da Sahnede

Yitik Corıolanus İstanbul'da SahnedeÖdüllü
Tiyatro Oyunu
Yitik Corıolanus
İstanbul'da Sahnede
 
Ödüllü tiyatro oyunu Yitik Corıolanus İstanbul'da Sahnede. Oyun 28 Kasım’da Par Sahne Kadıköy’de, 13 Aralık’da Cevahir Besa’da tiyatroseverlerle buluşuyor
 
İskoç tiyatrosunun yükselen yıldızlarından David Leddy’nin “Yitik Coriolanus” adlı oyunu, kara komedi yorumuyla ilk kez Türkiye’de.
 
Yitik Corıolanus İstanbul'da Sahnede“Üç yakınının ölümüyle sarsılan Chris, hapishanede yargılanmayı beklemektedir ve oyun oynayarak benliğindeki parçalanmanın üstesinden gelmeye çalışır. Tıpkı Shakespeare’in Coriolanus’u gibi savaş, hırs ve kibir abidesi olan Chris, kendi hayatının parodisini yapar. Arenaya çıkıp yaralarını ifşa eder. “
 
Yitik Corıolanus İstanbul'da SahnedeAhsen Gül Ever’in hayat verdiği Yitik Coriolanus, terör ve silah ticareti sarmalında; sevgisizlik, tutku, korku ve utancın kıyılarına çarpa çarpa eriyen bir ruhun hikayesi.
 
Oyun ilk kez Nisan 2017’de Glasgow’da Tron Theatre’da sahnelenmiş ve Scottish Arts Club Theatre Award ile The Stage Edinburgh Award ödüllerine layık görülmüştür. Chris karakterini önce yazarın kendisi, daha sonraki bir yapımda ise kadın oyuncu Irene Allan canlandırmıştır. Türkiye’de ise bu rolü ilk kez Ahsen Gül Ever üstleniyor.
 
Oyunun Künyesi
 
Yazan: David Leddy
Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu
Yöneten: Servet Aybar
Oynayan: Ahsen Gül Ever
Yapım: BRC Sanat Etkinlikleri Prodüksiyon
Sahne Tasarımı: Servet Aybar
Ses – Müzik: Katia Merdinoğlu
Hareket Düzeni: Ferdi Yıldız
Işık Tasarımı: Polat Niloğlu
Grafik Tasarımı: Derya Dilege
Fotoğraf: Levent Oğuz
Proje Asistanı: Hilal Yurdakul
 
Tek perde / 70 dakika
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir