blank

Yesterday Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Danny Boyle’ın
Yesterday Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Danny Boyle’ın Yesterday filmi sinemalarda.
 
Yesterday filmi 28 Haziran 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Film, kendisinden başka dünyada hiç kimsenin efsanevi müzik grubu The Beatles'ı bilmediğini fark eden bir adamın hikâyesini anlatıyor.
 
blankYesterday filminin yönetmen koltuğunda Oskar ödüllü yönetmen Danny Boyle oturuyor.
 
Komedi ve müzikal türündeki filmin senaryosunu Richard Curtis yazmış.
 
 Filmin başrollerinde Himesh Patel ve Lily James var.
 
blankFilmin oyuncu kadrosunda başrol oyuncularından başka Ed Sheeran, Ana de Armas, Kate McKinnon ve Lamorne Morris gibi bilinen sanatçılar var.
 
Filmin yapımcılığını ise Boyle'nin yanı sıra Richard Curtis gerçekleştirmiş.
blank
 
Yesterday‘in yönetmeni Danny Boyle, biyografilerden zombi filmlerine, bilimkurgulardan dramalara farklı türlerde gezinmeyi seven biri. Sinema anlamında bekleneni vermediği, sinema sanatına katkıda bulunmadığı zamanlar olsa dahi her zaman izleyiciden geçer not almayı başaran bir yönetmen.
 
Üstelik bu kez usta yönetmenin yanında Four Weddings and a Funeral, Notting Hill, Love Actually ve About Time gibi İngiliz popüler sinemasının baştacı diyebileceğimiz romantik komedilerinin senaristi Richard Curtis var.
 
Filmin Konusu
 
Yesterday, kendisinden başka dünyada kimsenin efsanevi müzik grubu The Beatles'ı bilmediğini fark eden bir adamın hikâyesini konu ediyor.
 
Jack Malik, küçük bir İngiliz kasabasında yaşayan ve ünlü olma hayalleri yavaş yavaş suya düşen bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Ancak her şey kötü gitse bile çocukluğundan beri yanında olan en yakın arkadaşı Ellie onu sonuna kadar desteklemeye devam eder.
 
Tüm dünyada elektriklerin gittiği gizemli bir olay sırasında bir kaza geçiren Jack uyandığında şoke edici bir gerçekle yüzleşir: Dünyadaki hiç kimse The Beatles grubunun varlığından haberdar değildir. Durumdan faydalanmaya karar veren Jack gelmiş geçmiş en iyi müzik grubunun şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar.
 
Amerikalı bir temsilci olan Debra’nın da yardımıyla şöhret basamaklarını hızla çıkar. Ancak yıldızı parladıkça, her zaman ona inanan Ellie’yi kaybetmeye başlar. Eski hayatından uzaklaşan Jack, geç olmadan ait olduğu yere geri dönmeli ve tek ihtiyacının aşk olduğunu kanıtlamalıdır.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir