blank

Yedi İklim Dergisi’nin 300. Sayısı Çıktı

YEDİ İKLİM dergisi 300. sayıYedi İklim Dergisi 300. Sayısıyla da kültür, sanat, medeniyet ve edebiyat iklimimizi canlı tutmaya devam ediyor
 
300. sayıya özel yazılarıyla Osman Bayraktar, Ali Haydar Haksal, Âlim Kahraman, Şakir Kurtulmuş ve Osman Koca; fikir ve sanat dünyamıza katkıda bulunan isimler. Derginin sunuş yazılarını kaleme alan Osman Bayraktar, samimi uyarılarıyla hayati konulara dikkatimizi çekmeye devam ediyor. Ali Günvar uzun bir aradan sonra Yediiklim’de yeniden okuyucularla buluşuyor.
 

Hattat Mustafa Cemil Efe “El-Bâri” hattı ile, Hasan Aycın, Bahadır Dadak ve Raziye Yıldız çizgileriyle dergiye görsel katkıda bulunan isimler.

Bu sayının şiirlerinde; Nurettin Durman, Seyfettin Ünlü, Özcan Ünlü, Ethem Erdoğan, Ahmet Cora, Muhammed Cemal Ünal, Berat Bıyıklı, N. Cihan Taşan gibi imzalar var.

 “Ali Haydar Haksal” “Anlıklar” adı altında bu sayıda da kısa öykülerini sürdürüyor. Âlim Kahraman “Yaşlı Kütüphaneci” adlı öyküsü, Osman Koca “Korukçubaşı” adlı  öyküsü ile yine dikkat çekiyor.

Şakir Diclehan’ın “Şairlerin İstanbul’u, Mehmet Ragıp Karcı’nın “Şiirin Dili Dilin Şairi:Turan Koç”,  Ethem Erdoğan’ın “Şairin Tabutu”  bu sayının dikkat çeken şiir yazılarından.

Osman Koca’nın Fahrettin Gün ile yaptığı söyleşinin ana teması: “Âkif-Fikret” çatışması…

Üç çeviri şiir var bu sayıda. Veysel Akdoğan; Ebu Talib b. Abdulmuttalib’in Divanından bir şiirini. Fatih Okumuş, Ahmet Matar’ın “İspat Şahidi” adlı şiirini, Nesrin Karavar ise İbn Bayya’nın “Mersiye”sini çevirmiş.  

Yeni okumalarda ise değini yazılarıyla Emrah Battal Gazi, Nuhan Nebi Çam, İbrahim Coşkun ve Yasir Vurgun var.

Nice yeni güzel sayılara diyoruz 7EDİ İKLİM’e…

 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir