Yarın Dergisinin Nisan-Mayıs 2018 Sayısı

Dosya:
‘’Türkiye’m Şairi
Dilaver Cebeci’’
 
Yarın Dergisinin
Nisan-Mayıs 2018
Sayısı Çıktı
 
Yarın dergisinin 5. sayısı olan Nisan-Mayıs 2018 sayısı çıktı.
 
Bu sayının dosya konusu; ‘’Baş koymuşum Türkiye’min yoluna. Düzlüğüne yokuşuna ölürüm. Asırlardır kır atımı suladım. Irmağının akışına ölürüm…’’ dizeleriyle herkesin bildiği ve Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği Türkiye’m şiirinin şairi merhum Dilaver Cebeci.
 
Bu sayıda şiirleriyle yer alan şairler; Ömer Koca,  Memduh Atalay, Süreyya Altunkara, Ejder Turan, Yavuz Selim Yaylacı, Serdar Öcal ve Uğur Demirel.
 
Bu sayının yazarları; Ahmet Uzun, Akif Aytaç, Aydın Hız, Cihan Özkan, Elif Sönmezışık, Feim Gashi, Hasan Can, Mahmut Coşkun, Mehmet Bilal Yamak, Muhammed Murat Arslan, Mustafa Uçurum, Nuhan Nebi Çam ve Ömer Bilgin.
 
Dosya:
‘’Türkiye’m Şairi Dilaver Cebeci’’
 
Bu sayının dosya konusu; ‘’Baş koymuşum Türkiye’min yoluna. Düzlüğüne yokuşuna ölürüm. Asırlardır kır atımı suladım. Irmağının akışına ölürüm…’’ dizeleriyle herkesin bildiği ve Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği Türkiye’m şiirin şairi merhum Dilaver Cebeci.
 
Dilaver Cebeci;  şair kimliğiyle birlikte muallim, muharrir, ilahiyatçı ve akademisyen olarak da bilinen bir isim.
 
Merhum Dilaver Cebecinin oğlu karikatürist Çağrı Cebeci Seyyâh-ı Fakîr Evliya Çelebi mahlasıyla babasını anlatan estetik bir çizimle babasını yâd etmiş.
 
Ünlü şairin damadı Selim Şener’de özel sayıda yerini alanlar arasında.
 
Ayla Cebeci hanımefendi ile yapılan söyleşide Dilaver Cebeci’nin yaşamından kesitler var.
 
Cebeci’nin daha önce yayımlanmamış fotoğraf albümü de dikkat çekici.
 
“Türkiye’m Şairi Dilaver Cebeci” dosyasına katkıda bulunan isimler: Şahin Torun,  Talat Ülker, Selçuk Küpçük, Ali Parlak, Fatih Yalçın ve Mehmet Ali Kalkan.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir