blank

TRT’den Ramazan Bayramı’na Özel İçerik

TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerikEvde Kalan
Seyirciler İçin 
TRT’den
Ramazan Bayramı'na
Özel İçerik
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - ŞORAY UZUNEvde kalan seyirciler için TRT’den Ramazan Bayramı'na özel içerik
 
TRT, korona virüsü tedbirleri kapsamında 81 ilde alınan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Ramazan Bayramı'nı evde geçirecekler için özel içerikler hazırladı.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - MUAZZEZ ABACITRT'den yapılan açıklamaya göre, bayram boyunca müzikten edebiyata kadar birçok sanat yapımı izleyiciyle buluşacak.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - MURAT KARAHANTRT 1'de bayramın ilk günü "Bayram Özel"  programı Şoray Uzun'un sunumuyla 11.00 ile 19.00 saatleri arasında ekrana gelecek. Programı izleyenler WhatsApp hattına gönderecekleri görüntülü mesajlarla sevdiklerinin bayramını ekranlardan kutlayabilecek.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - AHMET MURAT"Bayram Özel" programında, Türkiye'den Balkanlar'a, Kerkük'ten Azerbaycan'a uzanan geniş bir coğrafyadan ve Erzurum, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Adana'dan canlı bağlantılar yapılacak.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - HÜSREV HATEMİProgramda TRT'nin arşivinden unutulmaz bayram programları, yıldız sanatçılardan sevilen şarkılar, ünlü güldürü ustalarının skeçleri de yer alacak. Programda, konuklarla Türk dünyasındaki bayram gelenekleri konuşulacak, kültür sanat sohbetleri yapılacak. Ayrıca Ramazan sonrası beslenme düzeni ve Türk mutfağı gibi konulara değinilecek.
 
Usta sanatçılar, konserleriyle TRT Müzik kanalında olacak
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - AYLA AĞABEGÜMTRT Müzik kanalında "Oyun Havaları" programı bayram boyunca 3 bölüm şeklinde 09.30, 12.00 ve 19.45’te yayınlanacak. Muazzez Abacı, Zeki Müren ve Müzeyyen Senar konserlerinin yer aldığı "Arşivden" programı ise 13.00'te ekrana gelecek.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik - CİHAN AKTAŞBayram boyunca 18.15’te "Bayram Hatırası" programında nostaljik eserler yayınlanacak. 15.00'te yayınlanacak "Nazende Şarkılar" programıyla da ünlü tenor Murat Karahan, Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur konserleriyle evlere konuk olacak.
 
"Edebiyat Söyleşileri"
 
TRT 2'de bayramın ilk günü şair Ahmet Murat "Edebiyat Söyleşileri" programında, şair-yazar ve tıp doktoru Prof. Dr. Hüsrev Hatemi ile "Ramazan ve Bayram" konusunu konuşacak. İkinci gün de Ayla Ağabegüm "Geleneğin Kalp Atışları" programında Cihan Aktaş ile "Bayram ve Bayramlaşmak'' konusunu ele alacak.
 
TRT 2'de bayramın son gününde ekranlara gelecek "Tarihin Ruhu" programında ise geçmişten çok özel bayram görüntüleriyle "Bayram gelenekleri gerçekten de kayboluyor mu ve TRT’nin 1980’lerdeki bayram kayıtları ile 1920’lerin bayramları arasında ne farklar vardı?" sorularına yanıt aranacak.
 
TRT Çocuk'ta ise bayramın ilk gününden itibaren Aslan ve Nasreddin Hoca'nın ekrana gelmemiş yeni bölümleri yayınlanacak.
 
TRT’den Ramazan Bayramı'na Özel İçerik

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir