blank

Tiyatro Dolu Grand Pera Günleri

Tiyatro Dolu Grand Pera Günleri“Aşkımız Aksaray’ın
En Büyük Yangını”
“Teftişör”
“Kafkas Tebeşir Dairesi”
 
Tiyatro Dolu Grand Pera GünleriTiyatro Dolu
Grand Pera Günleri
Devam Ediyor
 
“Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”, “Teftişör”, “Kafkas Tebeşir Dairesi” gibi oyunlarla tiyatro dolu Grand Pera günleri devam ediyor.
 
blankTiyatro Dolu Grand Pera Günleri
 
“Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”
 
“Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” tiyatro oyunu, 15 Şubat Cumartesi günü saat 20.30’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde perdelerini açacak.  Hakan Altıner’in yönettiği oyunda Neriman Uğur, Altan Gördüm, İsmail Düvenci, Burçin Bildik, Şeyla Halis, Sadi Özen, Sezgin Uzunbekiroğlu, Çimen Akgün, Hakan Çelik ve Erdoğan Soytürk rol aldı. Güngör Dilmen’in yazdığı oyunda 19. yüzyıl İstanbul’unda, saraydan uzaklaştırılan Mahitab'ın, Aksaray'ın bir sokağına taşınmasıyla başlayan "ateşli bir aşk hikâyesi" anlatılıyor.
 
“Teftişör”
 
Gogol'ün 'Müfettiş' adlı eserinden sahneye uyarlanan Teftişör oyunu 26 Şubat Çarşamba günü saat 20.30’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Oyunda Barış Yıldız, Berk Yaygın, Çağdaş Tekin, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Ediz Akşehir ve Gökhan Azlağ rol aldı. Oyun, zaman çizelgesinde askıda kalmış bir zamanda ulusların, dillerin ve kavramların birbirine karıştığı bulaşık bir yer kürede geçen olayları konu alıyor. Oyun, tüm kürenin uyum sağladığı 'Bulaşık Uluslar Meclisi' teftişi altındaki geri kalmış distopya ülkesinin 'Başı' ve 'Makamları’nın kimliği gizli bir 'Teftişör'ün kente geldiği istihbaratını almaları ve bir otelde konakladığını öğrendikleri bu adamı her şeyin yolunda gittiğine inandırmak için harekete geçmelerini anlatıyor.
 
“Kafkas Tebeşir Dairesi”

Oyun, eseri çeviren Can Yücel'in Türkçesi ve Ümit Aydoğdu'nun  rejisiyle, seyirciyi temposu hiç düşmeyen, heyecanlı bir maceraya sürüklüyor.  Kafkas Tebeşir Dairesi oyunu 28 Şubat Cuma günü saat 20.30’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak. Oyunda, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Ediz Akşehir, Esra Şengülap, Gökhan Azlağ, Pelin Bölükbaş ve Rana Büyükyılmaz rol aldı. Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht eseri 1944 yılında kaleme almış. Eser  iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek- mülkiyet ilişkisini sorgulayan/sorgulatan çarpıcı bir başyapıt özelliği taşıyor.
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir