Tek Dünya Hep Birlikte Evde Konseri

Tek Dünya Hep Birlikte Evde KonseriDünya Yıldızları
Korona Virüsüne
Karşı Tek Ses
 
Tek Dünya
Hep Birlikte Evde
Konseri
 
Dünya yıldızlarının sahne alacağı sekiz saatlik One World Together At Home  – Tek Dünya Hep Birlikte Evde konseri bu akşam Türkiye saati ile 21.00’de başlayacak.
 
Tek Dünya Hep Birlikte Evde KonseriKonser, korona virüsüyle mücadele amacıyla Global Citizen ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğinde düzenlendi.
 
Dijital konser, 1985’te Etiyopya’daki açlığın önüne geçmek için düzenlenen Live Aid’den bu yana görülen en büyük yıldızlar karması olacak. Konser, Youtube üzerinden canlı yayınlanacak. Akşam 21.00’den, pazar sabahı 5.00’e kadar sürecek.
 
Tek Dünya Hep Birlikte Evde KonseriKonser sağlık çalışanlarına destek vermeyi amaçlıyor
 
Konser, ünlü sanatçıların evlerinden sergileyecekleri performanslarla, sağlık çalışanlarına şükran sunmak ve onları desteklemek için yapılacak. Konserde doktorların, hemşirelerin ve onların ailelerinin yaşadıkları deneyimler de paylaşılacak.
 
Etkinlik, tüm dünyada Covid-19 salgınından etkilenen insanlar arasındaki birlik ve dayanışmayı sergilemenin yanı sıra insan hayatını korumak için en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanlarına teşekkür etmek ve onlara hak ettikleri desteği vermeyi amaçlıyor.
 
Yıldızlar karması
 
Küratörlüğünü ABD’li şarkıcı Lady Gaga’nın yaptığı dijital konserde, The Rolling Stones, Taylor Swift, Billie Eilish, Celine Dion, Jennifer Lopez, Pharrell Williams, Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder başta olmak üzere, Alicia Keys, Amy Poehler, Andrea Bocelli, Awkwafina, Billie Joe Armstrong of Green Day, Burna Boy, Camila Cabello, Chris Martin, David & Victoria Beckham, Eddie Vedder, Ellen DeGeneres, FINNEAS, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, LL COOL J, Lupita Nyong’o, Maluma, Matthew McConaughey, Oprah Winfrey, Priyanka Chopra Jonas, Sam Smith, Shah Rukh Khan, Shawn Mendes, ve Usher gibi isimler yer alacak.
Tek Dünya Hep Birlikte Evde Konseri
Konser öncesinde korona virüsüne karşı mücadele eden insanların hayatlarının ele alınacağı programın sunuculuğunu ise sinema oyuncuları Don Cheadle, Samuel L. Jackson ve Sarah Jessica Parker yapacak.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir