blank

Tamer Derican’ın Kişisel Resim Sergisi

blank“Gel Zaman Git Zaman”
 
Tamer Derican’ın
Kişisel Resim Sergisi
Galeri Soyut’ta
 
Tamer Derican’ın “Gel Zaman Git Zaman” isimli kişisel resim sergisi 23 Kasım – 6 Aralık 2018 tarihleri arasında Galeri Soyut’ta.
 
blankTAMER DERİCAN
“Gel Zaman Git Zaman”
 
“ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında” – Ahmet Hamdi Tanpınar
 
Her hayatın kendi ekseninde öncelikleri ve özellikleri vardır.
Zaman deyip geçmeden önce; hepsi, her şey, zamanla, zaman içinde olurken farkında değilizdir hala zamanın.
blankGeçmiş zaman,
Şimdiki zaman,
Gelecek zaman,
Geniş zaman,
GEL ZAMAN GİT ZAMAN…
Geçmişten gelip geleceğe akan zaman.
Belirlenmiş olan zaman.
Çocukluk zamanı. Çocukluğum…
Çocukken, dünya komik bir gerçeklik, hayaller oyunlarımın bahanesiydi benim için. Zamanın nerede oturduğunu bilmezdim. Böyleydi benim için zaman.
GEL ZAMAN GİT ZAMAN…
blankDerken zaman ne geliyor, ne gidiyor. Hayat da “gel git”lerden ibaret zaten. Gelenler ve gidenler. Ben de düşler ülkemin gel git akıllısıyım anlayacağınız.
Çizmek zamanda bir yolculuksa, ben de bu yolculuğun gönüllü bir parçası olurum.
Resimlerim hangi zamanların içinden geçerek şimdi, şu an izlediğiniz zamanın parçası olurlar?
GEL ZAMAN GİT ZAMAN…
 
blankTamer Derican; 1970 yılında Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde lisans eğitimi, aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı. Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Ulusal ve uluslararası çeşitli sanat çalıştaylarına katıldı, resimleri yurtiçinde ve yurt dışında düzenlenen çeşitli jürili yarışmalarda sergilenmeye değer görüldü.
 
blank11 kişisel sergi açmış, yurtdışında 4, yurt içinde 80’in üzerinde karma sergiye katılmıştır. Çeşitli resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri yer almaktadır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘’Eskişehir ve Den Haag Müzeleri (Hollanda) Arasında Kültürlerarası Diyalog Kurulması’’ isimli proje kapsamında yapılan “Sendeki Eskişehir” isimli sanat yarışmasında dereceye girerek mansiyon alan eseri, Den Haag Tarih Müzesi’nde (Haags Historisch Museum) sergilendikten sonra, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği Müzesinde daimi olarak sergilenmektedir.
 
blankAyrıca 22. International Biennial of Humour and Satire In The Arts 2015 Gabrovo Bulgaristan Sanat Jürisinin, resim kategorisinde sergilenmek üzere seçilen eseri, müze koleksiyonunda yer almaktadır.
 
2016 yılında da Romanya’da gerçekleştirilen BİAMT “Intarnational Biennal of Miniature Arts Timisoara” yarışmasında eseri ile mansiyon aldı. Resim çalışmalarının yanı sıra, Anadolu Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir