blank

Şuursuz Aşk Filmi Sinemalarda

Şuursuz Aşk Filmi SinemalardaYönetmen
Umut Ertek'in
Şuursuz Aşk Filmi
Sinemalarda
 
Umut Ertek'in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği Şuursuz Aşk filmi sinemalarda.
 
Dram türündeki Şuursuz Aşk filmi 27 Aralık 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Şuursuz Aşk Filmi SinemalardaFilm, 80'li yılların çalkantılı dönemlerinde, tek derdi annesine bakmak olan bir genç ile geçmişiyle yüzleşmeye çalışan bir kadının hikâyesini anlatıyor.
 
Filmin oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Ebru Şahin, Burcu Kara, Ruhi Sarı, Ayşegül Günay. Tuncer Salman, Emir Benderlioğlu, Volga Sorgu ve Ali Buhara Mete var.
 
Filmin Galası Yapıldı
 
blankEbru Şahin, sinema dünyasından çok sayıda ünlü ismin katıldığı galada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İsmail Hacıoğlu'nun sağlık sıkıntılarından dolayı galaya katılamadığını söyledi.
 
Filmi ilk defa galada izleyeceğini belirten Şahin, "Gerçekten çok güzel bir ekiple, güzel bir ruh oluşturarak, bir enerji yakalayarak çalıştık. Onun yansımasını sinema perdesinde bulacağız inşallah. Böyle ümit ediyorum." dedi.
 
Burcu Kara da heyecanlı olduklarını dile getirerek, şöyle konuştu: "Yazın şahane bir oyuncu ve ekip dayanışmasıyla çok güzel bir ortamda, çok çok duygulanarak ve çok mutlu olarak sete gidip, geldik.
 
Kendimizce ortaya güzel bir şeyin çıktığını düşünüyoruz. Hikâyeye inandık ve birbirimizi izlerken de çok duygulandık."
 
Filmde "Yusuf" karakterindeki İsmail Hacıoğlu'nun annesini canlandıran Ayşegül Günay da "Şuursuz Aşk"ın acıklı bir film olduğunu ve seyircilerin izlerken ağlayabileceğini söyledi.
 
Film İçin Notlar
 
“Şuursuz Aşk, 1980 ihtilalinde, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir hikâye… Akıl sağlığı yerinde olmayan, Yusuf ile Menekşe’nin birbirine olan aşkını konu alan Şuursuz Aşk Öyküsü, yapısı gereği sadece bir aşk filmi olarak karşımıza çıkmıyor. Bu filmde dönemin sistemini ve gerçeklerini hissederek tarihte hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız. Filmin içerisindeki çoğu karakterin hazin ve gerçekçi bir öyküsü var. Yusuf ve Menekşe’nin hikâyesi hepinizin içini ısıtacak derin bir roman tadında. Filmde aynı zamanda oldukça renkli karakterlere sahip hastaların da zaman zaman güldüren dünyalarına şahit olacaksınız. Aşk, intikam, vefa, sadakat ve psikolojik travmalar üçgeninde yüzen, yarım kalmış insanların gerçekçi bir anlatımla, etkileyici hikâyesi…”
 
Filmin Konusu
 
Şuursuz Aşk, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir aşk hikâyesini anlatıyor. Doğuştan engelli olan Yusuf'un hayattaki tek amacı, üniversitenin kampüs girişinde simit satıp annesine ekmek götürebilmektir. Siyaset ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Yusuf, ihtilalin kaos ortamından nasibini alır.
 
Yaşananların ardından genç adam gözünü, akıl ve ruh sağlığı rehabilitasyon merkezinde açar. Yusuf'un yolu burada, uzun zamandır hastanede kalan ve geçmişin izleriyle boğuşan Menekşe ile kesişir. Aynı hastanede iyileşmeye çalışan Yusuf ve Menekşe, birbirlerini tanıdıkça bihaber oldukları aşk duygusu ile tanışır. Bu durum onların yeniden doğumuna sebep olacaktır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir