blank

Sümeyye Yuşan’ın Resim Sergisi

blank“Şehirler”
 
Sümeyye Yuşan’ın
Resim Sergisi
Galeri Soyut’ta
 
blankGaleri Soyut, 11 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında Sümeyye Yuşan’ın 2. kişisel resim sergisi “Şehirler” i sanatseverlerle buluşturuyor.
 
Sümeyye Yuşan’ın “Şehirler” adlı sergisi 23 Mayısa kadar Galeri Soyut C salonunda görülebilir.
 
Kentsel çizimler üzerinde yoğunlaşan sanatçı; hayatların, mimari yapıların ardında gizlendiğini düşünmektedir.
 
blankSümeyye Yuşan, kendi gözünden gördüğü dış dünyayı yorumlarken çalışmalarında realizm ve perspektifi ön planda tutmuştur. Kentsel çizimler üzerinde yoğunlaşan sanatçı; hayatların, mimari yapıların ardında gizlendiğini düşünmektedir. Kentleşmenin var ettiği karmaşayı vurgulamak ve detayların derinliğine çekmek için bu konsept üzerinden ilerleyen Yuşan, gerek Türkiye’den gerekse yurt dışından bir çok yapıları ve şehirleri resmetmiştir.

Sanatçı, bazı  çalışmalarında metropol hayatın büyüsünü aza indirgemek ve dikkat çekmek için 3.5 cm’lik ölçülere çalışarak şehirleri minimalist ölçüde küçültmüştür.
 
blankblank
 
blankSümeyye Yuşan, 1993 yılında Bursa’da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimi  Bursa’da tamamladı. Aldığı resim eğitiminden sonra 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı bölümünü kazandı. 2015 yılında mezun oldu.

blankSuluboya ve mürekkep teknikleri üzerinde kendini geliştirerek, kentsel yapılara olan ilgisini çizdiği resimlerle bütünleştirmiştir. Bağımsız olarak çalışmalarına devam eden sanatçı çalışmalarını Bursa’da sürdürmektedir. 14 Ekim 2016 tarihinde Galeri Soyut’ta “Kentsel Çizimler” adlı ilk kişisel sergisini açmıştır.
 
Kişisel Sergileri
2018 ‘’Şehirler’’ Galeri Soyut / C Salonu – Ankara
2016 ‘’Kentsel Çizimler’’ Galeri Soyut / C Salonu – Ankara
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir