Sibel Filmi Sinemalarda

Yönetmen Çağla Zencirci ve
Guillaume Giovanetti'nin
Sibel Filmi Sinemalarda
 
Türk Yönetmen Çağla Zencirci ile Fransız yönetmen Guillaume Giovanetti'nin birlikte yönetmenliğini yaptığı Sibel filmi sinemalarda.
 
Türkiye, Fransa, Almanya ve Lüksemburg ortak yapımı olan Sibel filmi 22 Şubat 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Filmin başrolünü Ayla, Taksim Hold’em, Sen Aydınlatırsın Geceyi gibi filmlerde rol alan Damla Sönmez üstlenmiş..
 
Filmin oyuncu kadrosunda Damla Sönmez’den başka Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Gülçin Kültür Şahin ve Meral Çetinkaya gibi isimler var.
 
Filmin senaryosunda yönetmen Giovanetti ve Zencirci ile birlikte Ramata Sy’in imzası var.
 
Görüntü yönetmenliğini Eric Devin’in üstlendiği dram türündeki filmin müzikleri ise Bassel Hallak ve Pi’ye ait.
 
Film; babası ve kız kardeşiyle beraber Karadeniz'de yaşayan, dilsiz olduğu için yalnızca ıslıkla iletişim kurabilen genç bir kızın hikâyesini anlatıyor.
 
Sibel filmi, 71. Locarno Film Festivalinde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülü'ne layık görülmüştü.
 
Filmin Konusu
 
Film, köylüler tarafından dışlanan dilsiz bir genç kızın hikâyesini anlatıyor. 25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte Karadeniz’de gözlerden uzak bir köyde yaşamaktadır. Dilsiz bir kız olan Sibel’in kendi halinde bir yaşantısı vardır. O, ancak atalarından kalma bir gelenek olan ıslık çalma sayesinde çevresindekilerle iletişim kurabilmektedir. Köy halkı tarafından dışlanan genç kız, onlar tarafından uğursuz olarak kabul edilmektedir. Sibel'in hayatı, bir gün ormanda gezintiye çıktığı sırada bir yabancı ile karşılaşması ile bambaşka bir hal alır.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir